استاندار: نمایندگان مجلس در جهت افزایش بودجه آذربایجان شرقی تلاش کنند

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توجه نمایندگان مجلس به بهره مندی بیشتر استان از بودجه ۱۴۰۰، گفت: تقویت سهم بودجه ای استان، نقش مهمی در پیشبرد پروژه های عمرانی و سایر اقدامات زیر ساختی و مورد نیاز استان خواهد داشت.

محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه هیچ مشکل امنیتی در استان وجود ندارد، افزود: همدلی و وحدت حاکم بر استان آذربایجان شرقی، مرهون همکاری و تعامل بسیار خوب مدیران دولتی و قضایی، نمایندگان و به خصوص راهنمایی های ارزنده نماینده ولی فقیه در استان است.

وی با اشاره به راه اندازی مجمع مشورتی استان با حضور نماینده ولی فقیه و تمامی مسئولان و نمایندگان سابق و فعلی استان اظهار کرد: همه با هم برای توسعه و پیشرفت استان، هم پیمان شده ایم و بدون دخالت دادن نگرش های سیاسی، در مسیر تحقق این مهم تلاش می کنیم.

پورمحمدی اضافه کرد: بر این باور هستیم که تقویت همدلی و همراهی همه جانبه در استان، باعث انجام کارهای بزرگ و رفع بسیاری از مشکلات استان می شود.

وی ادامه داد: به رغم مشکلاتی همچون کرونا و تحریم های ظالمانه غرب بر علیه جمهوری اسلامی، برنامه های اقتصادی و فعالیت های عمرانی استان با قدرت بیشتر ادامه دارد.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص وضعیت شیوع بیماری کرونا گفت: در حال حاضر تمام شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند و امیدواریم با همراهی مردم به سمت وضعیت های سفید حرکت کنیم.

وی از مشارکت تمامی دستگاه های مسئول و همراهی مردم در اعمال محدودیت های هوشمند کرونایی گفت: افزایش حساسیت مردم نسبت به ویروس کرونا، تلاش شبانه روزی کادر درمان و همچنین همراهی سپاه و بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی از اصلی ترین عوامل کاهش آمار مبتلاهاست و امیدواریم از این پس نیز شاهد عادی انگاری شرایط نباشیم.

پورمحمدی ادامه داد: تا آخرین روز و ساعت خدمت خود، برای رفع مشکلات استان و توسعه پایدار تلاش می کنیم و با حرکت در محور و مسیر اعتدال، برنامه های خود را پیش می بریم.

وی در همین راستا گفت: تمامی مدیران موظف هستند که با تلاش بیشتر وظایف خود را در سال پایانی دولت انجام دهند و هیچ گونه کوتاهی و کم کاری را تحمل نخواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی از عملکرد دستگاه های نظارتی در بازداشت مدیران متخلف قدردانی کرد و گفت: برخوردهای این چنینی، حاکی از رویکرد نظام برای مبارزه با فساد است در غیر این صورت، می بایستی هیچ خبری از برخورد با متخلفان وجود نداشت.

وی خواستار تسریع در تکمیل و بهره برداری از مگاپروژه های استان شد و افزود: راه آهن بستان آباد- خاوران، اصلی ترین پروژه عمرانی استان است که به دلیل برخی مشکلات مربوط به نقدینگی؛ تا پایان تیرماه سال آتی به بهره برداری می رسد.

پورمحمدی از آمادگی استان برای راه اندازی قطب سوم خودرو خبر داد و گفت: وزیر صمت موافقت خود با این موضوع را در سفر اخیر خود به تبریز اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: برگزاری انتخاباتی سالم، شفاف و قانونی، اصلی ترین هدف ماست و از تمامی مردم و به خصوص اقشار مهم و تاثیرگذار انتظار داریم نهایت تلاش خود را برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات های آتی بکار گیرند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه به آخرین وضعیت استان از منظر شاخص های امنیتی و سیاسی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکل خاص امنیتی در استان نداریم.

علیار راستگو افزود: آذربایجان شرقی به رغم موقعیت خاص جغرافیایی و همسایگی با چندین کشور همسایه و به خصوص مناقشه اخیر کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در قره باغ، از جمله استان های امن کشور محسوب می شود.

وی همچنین از کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان خبر داد و گفت: تعداد بیماران بستری کرونایی در بیمارستان های استان از بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر به کمتر از ۵۰۰ نفر رسیده و میانگین فوتی های ناشی از کرونا در استان نیز تک رقمی شده است.

راستگو با بیان اینکه هرگونه بی احتیاطی و بی توجهی در رعایت پروتکل های بهداشتی، وضعیت استان را بدتر می کند، اظهار کرد: از تمامی مردم انتظار داریم نهایت تلاش خود را برای رعایت بهداشت فردی و اجتماعی به کار گیرند.

به گزارش ایرنا، در این جلسه از خدمات هفت ساله حمید قاسمی قدردانی و حسن عباس نژاد به عنوان مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان آذربایجان شرقی معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها