۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84177461
۰ نفر

برچسب‌ها

برخورد با ۱۹ تور غیر مجاز گردشگری در قزوین

قزوین - ایرنا - معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان قزوین از شناسایی و برخورد با ۱۹ تور غیر مجاز گردشگری در ۹ ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، نادر محمدی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت اجرای کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در تورهای گردشگری علاوه بر استانداردهای مصوب تورگردانی، نظارت بر نحوه اجرای تورهای گردشگری و برخورد با تورگردانان متخلف تشدید شد.

وی افزود :  از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه از ادامه فعالیت پنج تور یک روزه و دو روزه به مقاصد یزد، زنجان و رشت به دلیل عدم دارا بودن مجوزهای قانونی، بیمه نامه انفرادی و بی توجهی به تذکرات جلوگیری به عمل آمده است.

محمدی افزود: همچنین گردانندگان ۱۴ تور غیرمجاز گردشگری اعم از تورهای طبیعت‌گردی و گردشگری ورزشی که با همکاری باشگاه‌های ورزشی برگزار شده بود نیز شناسایی و به آنها اخطار کتبی ارائه شده که در صورت تکرار تخلف و عدم رعایت استانداردهای لازم، معرفی به مراجع قضایی و جلوگیری از ادامه فعالیت آنها در حوزه گردشگری را به دنبال خواهد داشت.

وی با تاکید بر ضرورت آگاهی گردشگران از نحوه فعالیت تورهای گردشگری اظهار کرد: براساس آئین‌نامه‌ی نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی تنها واحدهای دارای مجوز رسمی از اداره کل  میراث ‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع ‌دستی استان مجاز به برگزاری تورهای سیاحتی و زیارتی با رعایت ضوابط و مقررات مصوب از سوی این اداره کل هستند و فعالیت سایر واحدها خارج از این چهارچوب غیرمجاز است و افراد باید با آگاهی کامل از این موضوع نسبت به رویت پروانه معتبر، آرم و آدرس دفتر در تبلیغات تور توجه کافی داشته و فقط با عقد قرارداد ممهور به مهر دفتر و درج نام در لیست بیمه مسافران، نسبت به واریز وجه اقدام نمایند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان قزوین تصریح کرد: نظارت بر فعالیت تورهای گردشگری با همراهی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ، دادستانی و پلیس اماکن با جدیت ادامه دارد.

وی افزود :  گردشگران و مردم استان قزوین می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در خصوص فعالیت تورگردانان با تلفن ۳۳۶۸۵۰۲۴ واحد نظارت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تماس بگیرند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها