انجام تشریفات گمرکی کامیونها در مرز دوغارون به ۶۰۰ دستگاه در روز رسید

مشهد- ایرنا- ناظر گمرک خراسان رضوی گفت: در رایزنی با هیات اقتصادی افغانستانی شرکت کننده در کمیته مشترک اقتصادی خراسان رضوی و ولایت هرات توافق شد که انجام تشریفات گمرکی کامیونها در مرز دوغارون به ۶۰۰ دستگاه در روز برسد.

امید جهانخواه روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری دومین روز از نشست کمیته مشترک اقتصادی خراسان رضوی و هرات در جمع خبرنگاران افزود: در رایزنی با این هیات تجاری تلاش شد تا خروج کامیونها از مرز دوغارون سامان یابد و این روند سرعت گیرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر طرف افغانستانی کامیونها را در گمرک پذیرش اما انجام تشریفات گمرکی آن را به روز بعد موکول می‌کند لذا مطالبه ایران در نشست مشترک کمیته اقتصادی از طرف افغانستانی این بود که پذیرش کامیون و تشریفات گمرکی آن به صورت همزمان و در اسرع وقت انجام شود تا مانع از ایجاد ترافیک شده و خروج کامیونها از مرز دوغارون سرعت گیرد.

ناظر گمرک خراسان رضوی گفت: ساماندهی ترافیک موجود در دوغارون مساله‌ای است که نیازمند همکاری و تعامل مشترک طرفین است لذا کشور افغانستان باید همکاری لازم را در خصوص ترخیص کالا داشته باشد.

جهانخواه افزود: تاجر افغانستانی زمانی که وارد ایران می‌شود گواهینامه بین‌المللی در اختیار و تقاضا دارد که این گواهینامه در ایران مورد پذیرش قرار گیرد لذا در این نشست مقرر شد پیگیریهای لازم توسط وزارت امور خارجه ایران انجام گیرد.

وی ادامه داد: از دیگر مطالبات ما در کمیته مشترک اقتصادی خراسان رضوی و هرات، تامین زیرساختهای موجود در گمرک اسلام قلعه و ایجاد امکانات رفاهی برای رانندگان و همچنین افزایش باسکولها از هیات افغانستانی بود که آنان قول مساعدت دادند ۲ باسکول موجود در اسلام قلعه را تجهیز کنند.

نشست کمیته مشترک اقتصادی خراسان رضوی و هرات از روز گذشته با محوریت اتاق بازرگانی استان آغاز شده است و امروز به کار خود پایان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها