شهید فخری زاده، فخر ملت ایران و امت اسلامی است

تهران- ایرنا- رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، شهید فخری‌زاده را فخر ملت ایران و امت اسلامی دانست و گفت: فعالیت‌های شهید فخری‌زاده در راستای برون‌رفت از سلطه مستکبران در حوزه علمی بوده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاء الدین آقاجان‌پور در آیین چهلمین روز شهادت محسن فخری‌زاده گفت: چهل روز از ترور ناجوانمردانه این شهید بزرگوار می‌گذرد و در این چهل روز مردم ایران در جای جای کشور با برگزاری مجالس ویژه، یاد و خاطره این شهید را گرامی داشته و بر ادامه راه ایشان  تاکید ورزیدند.

وی شهید محسن فخری‌زاده را فخر ملت ایران و فخر امت اسلامی و از بهترین بندگان خدا توصیف کرد و با اشاره به آیه ۷ سوره مبارکه البینة، اظهار داشت:: خداوند متعال در این آیه شریفه بهترین مخلوقات خودش را معرفی می‌کند و می‌فرماید کسانی که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند، بهترین مخلوقات خدایند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: امروز می‌توانیم  بگوییم که شهید محسن فخری‌زاده و شهید سپهبد، حاج قاسم سلیمانی ،" خیر البریه" هستند؛ زیرا اهل ایمان قلبی، عمل صالح و مجاهدت بودند.

وی با بیان اینکه شاید برخی اهل ایمان و عمل باشند اما اهل مجاهدت نباشند، ادامه داد: این دو شهید بزرگوار علاوه بر ایمان و عمل صالح اهل مجاهدت بودند و هرگز از خطر نمی هراسیدند.

حجت الاسلام آقاجانپور با اشاره به اعلام نام شهید فخری زاده توسط نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی، تصریح کرد: با این اینکه شهید دانشمند فخری‌زاده همواره در معرض خطر بود، اما  این موضوع هیچ گاه خللی در عزم و اراده و حرکت رو به رشد علمی این شهید بوجود نیاورد و حقیقتاً او مجاهد فی سبیل الله بود.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه جهاد، تنها در میدان رزم نمود پیدا نمی‌کند گفت: جهاد، اقتدار را به همراه دارد و جهاد علمی موجب اقتدار نظامی، سیاسی و اقتصادی می شود. امروز اگر سلطه طلبان و نظام استکبار اهل زورگویی هستند به واسطه "اقتدار علمی" است و فعالیت‌های شهید فخری‌زاده و دانشمندان بزرگ هسته‌ای و دفاعی در راستای برون رفت از سلطه مستکبران در حوزه علمی بوده است.
آقاجانپور با اشاره به پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص شهید فخری‌زاده گفت: در پیام معظم له دو نکته انتقام از آمران و عاملان و پیگیری تمام تلاش‌های جهادی این دانشمند شهید در عرصه علمی مورد تاکید است. لذا دشمنان بدانند ما انتقام خون فخری‌زاده را خواهیم گرفت و این انتقام قطعی است.

وی اضافه کرد: امروز هیمنه پوشالی آمریکا فروریخته است و دشمنان ما بدانند و مطمئن باشند که با شهادت حاج قاسم و دکتر فخری‌زاده راه مقاومت، ایستادگی و روند رو به رشد علمی کشور متوقف نخواهد شد و با افزایش اعتبار و بودجه‌ پیش بینی شده در حوزه پژوهشی، مجموعه‌های علمی و تحقیقاتی و دانشمندان ما برای ادامه این راه، مصمم تر هستند.

به گزارش ایرنا،‌ تروریست‌ها هفتم آذرماه امسال با کمین در مسیر خودروی حامل شهید محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی‌شهر آبسرد دماوند در عملیاتی انتحاری و مسلحانه این دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار سیاست