مدیران به دور از سیاست زدگی، مشکلات استان قزوین را رصد کنند

قزوین - ایرنا- استاندار قزوین گفت:مدیران به دور از سیاست زدگی و با تضارب آرا و اندیشه‌ها، مشکلات استان قزوین را رصد کنند تا جامعه به پویایی و پیشرفت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دست یابد.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین که با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برگزار شد با بیان اینکه باید از هر فرصتی برای توسعه استان استفاده کنیم، افزود: امروز وظیفه هم مسوولان است که فارغ از هر نگاه سیاسی مشکلات را پیگیری نمایند و با تمام ظرفیت و توان در خدمت مردم تلاش نمایند.
وی اظهار داشت: بسیاری از مشکلات امروز کشور،  داخلی و ناشی از لج‌بازی‌های سیاسی است و ربطی به تحریم و جنگ اقتصادی ندارد که موجب از بین رفتن ظرفیت‌ها و فرصت‌های توسعه کشور می‌شود.
جمالی پور با اشاره به انتقادات درباره انتصاب مدیران استان، تصریح کرد: از زمان شروع به کار در استان براساس سیاست‌های دولت تدبیر و امید، مشی اعتدال را در پیش گرفته‌ام و در انتصابات فارغ از گرایش‌ها و جناح بندی‌های سیاسی به دنبال به کارگیری نخبگانی هستم که بتوانند در مسیر رشد و توسعه استان یاریگر باشند.
نماینده عالی دولت در استان قزوین با اشاره به سالگرد شهید سلیمانی، تاکید کرد: این سردار والامقام، اخلاق محور بود و شهادت ایشان، روح همدلی و اتحاد را در کشور زنده کرد و باعث تحکیم وحدت بین مردم و مسوولان شد.
استاندار قزوین اظهار داشت: سردار سلیمانی، مظهر وحدت و انسجام بود و همه آحاد جامعه را فرزندان و برادران خود می‌دانست.
وی گفت:سردار سلیمانی در طول دوران حیاتش رفتاری نکرد که تفرقه‌اندازی باشد بلکه در جنگ مظهر عزت و در صلح مظهر وحدت بود پس چرا ما با نگاه سیاسی و حذفی برخورد می‌کنیم و نمی‌توانیم مظهر وحدت باشیم.
جمالی پور خاطرنشان کرد: تخریب سرمایه انسانی، تخریب ثروت و نابود کردن یک مملکت است که عقوبت زیادی دارد بنابراین ما باید در مقابل تخریب ظرفیت‌ها پاسخگو باشیم و از امروز تصمیم بگیریم برای عزت کشور و شهدا فعالیت کنیم.
استاندار قزوین گفت: ما حق نداریم شهدا را براساس منافع خود تفسیر کنیم چون اگر قرار است کشور به توسعه برسد باید وحدت را حفظ کنیم.
جمالی پور اضافه کرد: ساختن این کشور در گرو اندیشه‌ای ناب و سرمایه انسانی است بنابراین نباید با اندیشه تقابل کنیم چون تقابل باعث تخریب‌ می‌شود درحالیکه تضارب اندیشه، جامعه را به بزرگی و به قله‌های اوج می‌رساند.
وی با بیان اینکه نقد سازنده چاره ساختن کشور است، یادآور شد: ما با فراغ بال نظرات مفید برای جامعه و کشور را می‌پذیریم، اما باید مرز میان نقد با تخریب را مشخص کرد چون گاهی به بهانه نقد، سرمایه را تخریب می‌کنیم.
جمالی پور با بیان اینکه باید نصیحت درست را چراغ راه خود قرار دهیم، خاطر نشان  کرد: امروز زمان رقابت سیاسی نیست بلکه باید پای ارزش شهدا بمانیم چون توطئه‌های زیادی علیه کشور وجود دارد و ما باید با ظرفیت‌سازی در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.
نماینده عالی دولت در استان افزود: ما باید به اندیشه‌های یکدیگر احترام بگذاریم و اجازه ندهیم تفاوت دیدگاه سیاسی کشور را به چالش بکشاند.
جمالی پور تصریح کرد: امروز حوزه زنان و خانواده در معرض تهدید جدی قرار دارد و سرمایه‌گذاری عظیمی توسط دشمن در این حوزه صورت گرفته است و همه به دنبال تخریب این نهاد هستند.
وی افزود: ما باید نهاد خانواده را تقویت کنیم و کسی حق ندارد در این حوزه سیاسی رفتار کند، بلکه باید عالمانه در این حوزه فکر کنیم و برنامه مناسبی داشته باشیم.
 استاندار قزوبن با اشاره به اقدامات خوبی که در سال‌های اخیر در حوزه بانوان استان انجام شده است، افزود: شهرک پوشاک با رویکرد بانوان در استان ایجاد می‌شود تا بتوانیم شاهد ایجاد اشتغال مثبت برای این قشر مهم در جامعه باشیم.
در پایان این نشست، معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور از پوستر نمایشگاه مجازی ملی زنان سرزمین من رونمایی کرد.
معصومه ابتکار در ادامه سفر به قزوین، از مراکز توانمندسازی بیماران مزمن بانوان و خانه آرزو بهره برداری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها