۲۱ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی طالقان تخریب شد

کرج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز اعلام کرد که ۲۱ فقره ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان طالقان با حکم قضایی تخریب و رفع اثر شد.

سرهنگ سید مجتبی موسوی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در اجرای قانون و مقررات حفظ کاربری  اراضی کشاورزی و باغ ها  با تلاش های جهاد کشاورزی شهرستان طالقان

طی سه روز گذشته این بناهای غیرمجاز تخریب و ۶۵ هزار متر مربع اراضی کشاورزی و باغی محدوده ساخت وسازها به عرصه تولید بازگشت.

وی بیان داشت: نظارت بر باغ ها در این شهرستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در همین راستا شاهد همدلی و همراهی خوبی از سوی حوزه قضایی  و نیروهای انتظامی  و همچنین سایر دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان هستیم.

موسوی خاطرنشان کرد: ویژگی های خاص طبیعی و پراکندگی روستاهای این شهرستان موجب هدف قرار گرفتن منطقه در امر تغییر کاربری توسط افراد سود جو و فرصت طلب شده است که با این جمله اقدامات انجام شده  فرصت ها را از این دسته از افراد سلب و برخورد قانونی مناسبی را خواهیم  داشت.

وی بیان داشت: شناسایی مجرمان و معرفی  به دستگاه قضایی در دستور کار یگان حفاظت سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد و مقرر است بناهای احداث شده غیر مجاز تا زمان اجرای تصمیمات قانونی با همکاری پلیس نظارت بر اماکن پلمب شود.

استان البرز دارای ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی زراعی و باغی است که از این میزان، ۶ هزار هکتار که بیشتر در عرصه باغی هستند، در طالقان وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها