مازندران ایام فاطمیه میزبان هشت شهید گمنام می‌شود

ساری - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران گفت که پیکر هشت شهید دفاع مقدس طی ایام فاطمینه در چهار شهر این استان تشییع و خاکسپاری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران ، سردار عبدالله ملکی با اعلام این که این شهدا در منطقه عملیاتی کربلای ۵ و ۸ ، محرم، والفجر یک و تک دشمن در سال ۶۷ تفحص شده ، افزود که پیکرهای این شهیدان در شهرهای بهشهر ، آمل ، چالوس و رامسر تشییع و خاکسپاری می شود.

وی گفت که پیکرهای این هشت شهید عصر چهارشنبه هفته آینده ۲۴ دی با چهار دستگاه آمبولانس وارد استان می‌شود و پس از برگزاری مراسم شب وداع در پنجشنبه شب هفته آینده تحویل نمایندگان شهرستان ها خواهد شد.

سردار ملکی توضیح داد که کاروان حامل پیکرهای شهدای گمنام با توجه به شرایط کرونایی ابتدا در میدان جانبازان قائمشهر مورد استقبال موتورسواران قرار می‌گیرد و سپس با مشایعت خودورویی تا مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در ساری انتقال می یابد.

وی با تاکید بر این که با توجه به وضعیت کرونایی تمامی مراسم مربوط به شهدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون حضور جمعیت برگزار خواهد شد ، گفت : پیکر مطهر این شهدا شب ۲۴ دی و پنجشنبه ۲۵ دی با توجه به درخواستی‌هایی که داشتیم در بعضی از آیین ها شرکت داده می شود.

سردار ملکی از برگزاری مراسم وداع استانی در شامگاه پنجشنبه در حسینیه عاشقان کربلای سپاه ساری خبر داد و افزود : این مراسم با حضور تعداد محدودی از پیشکسوتان و خانواده‌های شهدا برگزار می‌شود و به صورت زنده از سیمای استانی پخش خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران با اعلام این که پیکرهای شهدا پس از مراسم وداع به نمایندگان شهرستان‌های بهشهر، آمل، چالوس و رامسر تحویل خواهد شد ، گفت : در این شهرستان‌ها نیز حضور پیکر شهدا در برنامه دعای ندبه و بعضی مراسم دیگر برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود : مردم آمل و بهشهر در شامگاه جمعه ۲۶ دی مراسم وداع را با ۲ شهید گمنام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می کنند و مراسم تشییع هم در این شهرها شنبه ۲۷ دی به صورت خودرویی برگزار می‌شود.

سردار ملکی محل خاکسپاری پیکر مطهر شهدای دفاع مقدس در بهشهر را دانشگاه آزاد اسلامی ای نشهرستان و در آمل را هم دانشگاه آیت الله آملی اعلام کرد.

وی در باره ۲ شهید گمنامی که قرار است در دانشگاه آزاد بهشهر خاکسپاری شوند ، توضیح داد : یکی از شهیدان ۲۱ ساله است که در تک دشمن در سال ۶۷ در منطقه فاو به شهادت رسید و دیگری هم شهیدی ۱۸ ساله از عملیات کربلای ۵ شلمچه است.

این مسئول شهدای گمنام آمل را هم یک شهید ۲۴ ساله از عملیات کربلای ۸ در شلمچه و یک شهید ۱۸ ساله از عملیات محرم شرهانی معرفی کرد.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران همچنین با بیان اینکه مردم شهرستان‌های رامسر و چالوس شامگاه شنبه ۲۷ دی همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با پیکرهای شهدا وداع خواهند کرد، گفت: پیکر این شهدا یکشنبه ۲۸ دی در سالروز شهادت بی بی فاطمه زهرا (س) به صورت خودرویی برگزار و در دانشگاه آزاد چالوس و پارک شهدای رامسر خاکسپاری خواهند شد.

وی شهدای دانشگاه آزاد چالوس را ۲۰ و ۱۷ ساله به ترتیب از عملیات کربلای ۵ شملچه و عملیات والفجر یک در فکه معرفی کرد.

مازندران در حال حاضر میزبان پیکر ۳۲۴ شهید گمنام است که پیکرهای پاکشان در حدود ۱۱۰ نقطه از خاک پاک استان آرام گرفته است. با خاکسپاری پیکر هشت شهید جدید افتخار میزبانی مازندران به ۳۳۲ شهید افزایش می یابد. همچنین در حال حاضر ۸۸ نقطه مازندران یادمان شهدای گمنام وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها