اصلاح قیمت و موجودی کتاب‌های نمایشگاه مجازی از ۲۳ دی ماه

تهران- ایرنا- معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران، ۲۳ دی ماه را زمان آغاز اصلاح قیمت و موجودی کتاب‌ها توسط ناشران اعلام کرد و گفت: ناشرانی که ثبت‌نامشان کامل نشده از ۱۸ تا ۲۱ دی اقدام کنند.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا، حسین صفری در گفت‌وگو با روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران درباره ویرایش اطلاعات و تغییر قیمت کتاب ناشران در اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار کرد: از روز ۱۸ تا ۲۱ دی ماه این امکان و فرصت را برای ناشرانی که ثبت ‌نامشان ناقص مانده است فراهم کردیم تا بتوانند نواقص ثبت نامی خود را تکمیل و برطرف کنند. این نواقص می‌تواند شامل شماره حساب، استعلام بانک و غیره باشد.
 
معاون اقتصاد و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران، ضمن بیان این که همه ناشرانی که ثبت ‌نامشان تایید شده است با ورود به پنل نمایشگاه می‌توانند نسبت به ویرایش موجودی، اطلاعات و تغییر قیمت کتاب خود اقدام کنند، بیان کرد: پیش از برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ناشران می‌توانند از تاریخ ۲۳ دی ماه قیمت کتاب‌ها را اصلاح کرده و موجودی خود را به روز رسانی کنند.
 
وی افزود: لازم به ذکر است که تغییر قیمت کتاب تنها یکبار صورت می‌گیرد اما در صورتی که ناشران کتابی را چاپ کرده باشند می‌توانند موجودی خود را تغییر دهند. نکته مهم این است که کتابی که روی سایت برای عرضه و فروش قرار می‌گیرد حتما باید موجود باشد.

صفری در پایان گفت: همچنین ناشرانی که تا کنون موفق به عضویت در سامانه پست کتاب نشدند می‌توانند این کار را در اولین فرصت انجام دهند و بنا به دستورالعمل پست جمهوری اسلامی ایران یک نوبت از طریق این سامانه مرسوله پستی را ارسال کنند.
به گزارش ایرنا، پس از لغو سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران در فروردین ماه به دلیل شرایط کرونایی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال راهی برای حمایت از ناشران و بازار کتاب کشور بود و با استفاده از تجربیات حضور در نمایشگاه‌های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشورها، نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانکفورت، تصمیم بر برگزاری نمایشگاه کتاب یه شکل مجازی گرفت. محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به ریاست ایوب دهقانکار را مسئول برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب معرفی کرد. نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ