هزار بازرسی از اماکن ورزشی خراسان شمالی انجام شد

بجنورد- ایرنا- مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: در ۹ ماهه امسال با هدف سلامت ورزشکاران و مردم، هزار بازرسی از باشگاه های ورزشی دولتی و خصوصی استان انجام شد.

هادی جودی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۲۰ مکان ورزشی پلمب شدهد و همچنین ۱۰۰ باشگاه نیز تذکر شفاهی و کتبی توسط ۲۵ تیم بازرسی متشکل از کارشناس های بهداشتی و ورزشی استان دریافت کرده اند.

وی با اشاره به ممنوعیت فعالیت های ورزشی برخوردی در استان یادآورشد: فعالیت باشگاه‌های ورزشی در رشته های پرخوردی چون بوکس و استخرهای سرپوشیده همچنان در استان ممنوع است و باید ستاد استانی مقابله با کرونا در خصوص فعالیت آنها تصمیم گیری کند.

جودی با اشاره به همکاری ۸۰ درصدی مدیران باشگاه های ورزشی استان در محدودیت های کرونایی اظهار داشت: علی رغم اینکه باشگاه داران زیان های مالی بسیاری از تعطیلی اماکن ورزشی متحمل و حتی ۱۰ درصد از باشگاه های استان نیز تعطیل شدند ولی باز هم همکاری بسیار خوبی برای حفظ سلامتی شهروندان داشتند.

براساس برآوردهای سه ماه پیش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، شیوع ویروس کرونا، باعث کاهش ۱۲ میلیارد ریالی درآمد باشگاه‌های خصوصی این استان و متضرر شدن بسیاری از مربیان و باشگاه‌داران شده است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha