تکمیل سد فینسک به عنوان توجه به مطالبه مردم سمنان در اولویت باشد

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: تکمیل سد فینسک به عنوان مطالبه مردم برای رفع تنش آبی در این شهرستان با تخصیص اعتبار ویژه در اولویت باشد.

 به گزارش ایرنا، نادر فخری روز شنبه به خبرنگاران ابراز داشت: سمنان با مشکل کم‌آبی مواجه است و توجه به طرح‌هایی مانند احداث سد فینسک به رفع مشکل کم‌آبی در این شهرستان کمک می کند.
فرماندار سمنان اضافه کرد: بحران عصر حاضر و آینده سمنان بحران آب خواهد بود و باید با برنامه‌ ریزی اصولی رفع این بحران در اولویت کارها قرار بگیرد.
فرماندار سمنان تصریح کرد: فرمانداری سمنان پیگیر تکمیل طرح احداث سد فینسک به عنوان مطالبه مردم برای رفع تنش آبی در این شهرستان است.
وی اضافه کرد: احداث سد فینسک بر مبنای مطالعات دقیق آغاز شده است و انتظار می‌رود در ادامه مسیر دولتمردان در تکمیل این طرح ملی در پاسخ به مطالبه مردمی بیش از پیش کمک کنند.
فرماندار سمنان خاطر نشان کرد: کم‌آبی توسعه و پویایی این شهرستان را نیز تحت تاثیر قرار داده و ضرورت دارد برای تحقق رویکردهای اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت و شعار سال مبنی بر جهش تولید مقوله کم‌آبی در سمنان جدی گرفته شود.

به گزارش ایرنا، ساخت سد فینسک، طرحی مهم در استان سمنان است. منطقه مورد مطالعه سد فینسک در فاصله ۷۰ کیلومتری شمال شرق شهر سمنان واقع است، قرار است آب ذخیره شده پشت سد مخزنی فینسک از طریق سامانه آبگیری به وسیله یک خط لوله تا نزدیکی بند انحرافی کاورد منتقل و سپس با آب بند انحرافی کاورد وارد یک حوضچه ذخیره در تراز ارتفاعی حدود ۱۶۴۰ ‌متر شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها