مکتب شهید سلیمانی می تواند دایره المعارف نسل های آینده باشد

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید بر این مطلب که محبوبیت شهید سلیمانی فوق العاده بود، گفت: اگر ابعاد وجودی و خاطرات و صحبت های این شهید گرانقدر جمع آوری و تدوین شود، به عنوان یک دایره المعارف بزرگ می تواند برای نسل های بعد راهگشا باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی روز پنجشنبه در نشست تبیین مکتب حاج قاسم سلیمانی در محل دادگستری کل استان کرمان افزود: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  ۴۰ سال در حال  مبارزه با ظلم و جهاد بود تا سرانجام به درجه رفیع شهادت نائل شد.
وی ادامه داد: هر فردی به نحوی در راه خدا وقف می کند اما شهید تمام وجود خود را در راه خدا بذل و بخشش می کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: امام علی (ع) فضیلت های مختلف دارد و فاتح خیبر است، جای نبی اسلام در آن شب پرخطر خوابید، پسر عم نبی مکرم اسلام و داماد پیغمبر است اما در هیچیک از این فضیلت ها حرف از فوز نمی زند اما وقتی بحث شهادت می شود فزت و رب الکعبه را مطرح می کند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: قرآن وقتی در رابطه با پاداش اعمال صحبت می کند، گاهی اوقات چند برابر و یا چندین برابر را مطرح می کند اما برخی پادا ش ها در نزد خداوند آنقدر مهم هستند که درباره آن پاداش کلمه غیر قابل شمارش را مطرح می کند و شهادت یکی از این مواد است که پاداش آن قابل شمارش نیست.
وی ادامه داد: وقتی خداوند بخواهد فردی را عزیز کند، کاری به القاب ندارد و یک چهره آنقدر جهانی می شود که مایه امید همه مظلومان عالم است.
 امام جمعه کرمان با اشاره به این مطلب که شهادت سلیمانی مصداق بعضی از آیات قرآن است، گفت: خداوند روزی بدون حساب  به برخی افراد می دهد و شهادت شهید سلیمانی مصداق این آیه است.
وی ادامه داد:  قرآن کریم همچنین می فرماید  خداوند وقتی کسی ایمان آورد و عمل صالح انجام داد، محبت او را دردل همه می اندازد و محبت سردار سلیمانی در دل مردم را در مراسم با شکوه تشییع وی مشاهده کردیم.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه نام شهید سلیمانی عالم گیر بوده است، گفت: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حوزه تحلیل فوق العاده و زبردست بود و نمونه تحلیل او را در جنگ ۳۳ روزه می توان مشاهده کرد و امروز کمتر کسی در جبهه سیاست این قدرت را دارد که چنین تحلیلی را ارائه کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha