۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 84177391
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرآیند انتخابات شوراهای اسلامی در البرز کلید خورد

کرج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در این استان کلید خورد.

نورمحمد فردی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با استناد به تبصره سه ماده ۳۶ الحاق سال ۹۲ کلیه افرادی که قصد ثبت نام در این انتخابات را دارند بایستی مدرک سوءپیشینه را برای ثبت نام که از تاریخ صدور  آن بیش از سه ماه نگذشته است را ارائه دهند.

وی اضافه کرد: بنابراین  کسانی که داوطلب شورای شهر هستند از تاریخ بیستم آذر و کسانی که داوطلب شورای روستاها هستند از تاریخ بیستم دی ماه با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام نمایند زیرا هنگام ثبت نام گواهی عدم سو پیشینه الزامی است.

فردی گفت: همچنین شرط سنی حداقل ۲۵ سال تمام، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی، دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط و داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت برای مردان الزامی است.

وی اظهار داشت: به همین منظور و بر اساس اطلاعیه شماره چهار ستاد انتخابات کشور ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به طور غیر همزمان برای اولین بار و در ۲ مقطع زمانی مجزا انجام خواهد شد. 

فردی گفت: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ شروع و به مدت یک هفته ادامه دارد و ثبت نام داوطلبان  روستاها ۱۶ فروردین سال آینده شروع و به مدت یک هفته ثبت نام ادامه خواهد داشت.

معاون استاندار البرز با بیان اینکه مقدمات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در البرز کلید خورده است، خاطر نشان کرد: با هدف برگزاری هر چه باشکوه این انتخابات، جدول زمان بندی تدوین تا بر اساس این جدول زمانی بتوان برنامه ریزی های پیش بینی شده را در موعد مقرر انجام داد.

فردی گفت: مقدمات برگزاری انتخابات از جمله آموزش که از اهمیت بالایی برخوردار است آغاز و بنا داریم تا طبق جدول ترسیم شده مابقی امور  را نیز به بهترین شکل اجرایی کنیم.

استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون نفر از شهرستان های کرج، طالقان، فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد و چهارباغ تشکیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها