نماز جمعه ۱۹ دی در ۵۰ پایگاه خراسان رضوی اقامه می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: نماز جمعه هفته جاری در ۵۰ پایگاه از مجموع ۵۳ پایگاه این استان اقامه می‌شود.

حجت الاسلام محمد حسین ایزدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نماز جمعه فردا به جز مشهد، گناباد و کاخک در دیگر پایگاههای نماز جمعه استان اقامه خواهد شد. 

وی ادامه داد: نماز جمعه هفته پیش در ۴۶ پایگاه، پنجم دی ماه در ۲۲ پایگاه و ۲۸ آذر ماه در ۲۰ پایگاه اقامه شد. همچنین نماز جمعه ۲۱ آذر هم در هیچ کدام از پایگاههای استان برگزار نشد.

مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در پایگاههای مجاز این استان با کمترین زمان ممکن همراه با تب‌سنجی عمومی در مبادی ورودی محل برپایی آن، رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی بین نمازگزاران و صفوف آنها برگزار می‌شود.

در پی شیوع ویروس همه‌گیر کرونا نمازجمعه در خراسان رضوی از نهم اسفند ماه پارسال به طور موقت تعطیل شد و مدت سه ماه در هیچ یک از ۵۳ پایگاه این استان اقامه نشد.

برگزاری نمازجمعه از ۱۷ اردیبهشت ماه امسال در پی مهار نسبی شیوع کرونا و روند بهبود شرایط، به تدریج در نقاط مختلف خراسان رضوی از سر گرفته شد و در این مدت به تناسب شرایط گاهی به صورت موقت لغو و بار دیگر از سر گرفته شده است. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۲۶۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۰۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری در کشور به ۵۵ هزار و ۹۳۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۵۰ هزار و ۵۵۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها