تکمیل محور بروجن به لردگان نیازمند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

شهرکرد- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل محور بروجن به لردگان در استان چهارمحال و بختیاری نیازمند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که می‌طلبد مجلس شورای اسلامی روند تخصیص این اعتبار را تسهیل کند.

خیرالله خادمی روز پنجشنبه در جریان دیدار از طرح‌های راهسازی این استان به همراه رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از تکمیل محور بروجن به لردگان ظرف یک ماه آینده خبر داد و افزود: به جز ۲ تونل و پل‌های گردنه کره‌بس با مجموع پنج کیلومتر که دارای برنامه زمان‌بندی ۲ ساله و در اختیار پیمانکار است، مابقی محور از سه راهی امام قیس تا گردنه کره‌بس به طول ۳۳ کیلومتر در یک ماه آینده تکمیل می‌شود.

وی، اعتبار مورد نیاز برای بهره‌برداری کامل از طرح را ۴۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و از رییس کمیسیون عمران مجلس خواست تا با توجه به اهمیت این محور به عنوان قسمتی از کریدور ارتباطی فلات مرکزی به جنوب کشور، روند تخصیص این مبلغ تسهیل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی به محور شهرکرد به بروجن نیز اشاره کرد و گفت: از مجموع مسیر حدود ۱۱.۳ کیلومتر بین شهرهای فرادنبه و سفیددشت باقی مانده است که از این مقدار ۶.۲ کیلومتر آسفالت شده و پنج کیلومتر به مرحله زیرسازی رسیده است.

خادمی خاطر نشان کرد: در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی با تکمیل این قطعه، در دهه فجر امسال زیر بار ترافیک خواهد رفت.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهار داشت: تکمیل قطعات باقی مانده و بهره‌برداری از محور شهرکرد به بروجن به لردگان، اولویت نخست طرح‌های راهسازی چهارمحال و بختیاری است.

محمدرضا رضایی کوچی افزود: با حجم بالای ترافیک موجود به سمت جنوب کشور، لازم است تمام تلاش مجموعه راه و پیمانکاران بر تکمیل این محور مهم متمرکز شود.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته اختصاص اعتبار به پروژه‌های بدون اولویت در حوزه‌های مختلف، اجرای پروژه‌های حیاتی و اولویت‌دار را با کندی و کمبود اعتبار مواجه کرده است.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین به پرداخت اوراق در قبال مطالبات پیمانکاران اشاره کرد و گفت: ما هم با این شیوه تزریق اعتبار مخالف هستیم اما در حال حاضر و با وضع نقدینگی دولت، هیچ راهی جز این وجود ندارد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین در دیدار از قطعات مختلف محور بروجن به لردگان و تونل های کره‌بس به بررسی مشکلات مختلف این پروژه همچون تداخل با خط لوله‌های گاز و نحوه تخصیص اعتبارات این پروژه پرداخت.

به گزارش ایرنا، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر راه و شهرسازی، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی را در سفر ۲ روزه به استان چهارمحال و بختیاری همراهی می‌کنند.

محمدباقر قالیباف به همراه هیاتی از مجلس شورای اسلامی صبح چهارشنبه وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها