مراسم پایانی کنگره بین‌المللی شهید سلیمانی در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- مراسم پایانی کنگره بین‌المللی شهید سلیمانی که از دوم دی ماه در مشهد در حال برگزاری است، روز پنجشنبه با حضور جمعی از شخصیت‌های ملی، دانشگاهی و استانی به صورت مجازی و حضوری در تالار شهید هاشمی‌ نژاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: امروز بر همه ما تکلیف است که رهرو و پیرو مکتب سردار شهید سلیمانی باشیم و در مسیر تقویت آن گام برداریم. 
دکتر محمدحسین بحرینی طوسی افزود: وظیفه و تکلیف تک تک ما حفظ این انقلاب و نظام است و همه باید در این راستا مکتب شهید سلیمانی را دنبال و تقویت کنیم.
وی از همه اساتید دانشگاه که حفاظت، حمایت و دنباله‌روی مکتب شهید سلیمانی را با برپایی چنین کنگره‌ها و تشکیل جبهه مقاومت دانشگاهیان به عرصه دانشگاهها رسانده اند، قدردانی کرد.
دبیر جبهه مقاومت دانشگاهیان نیز با ارائه گزارشی از روند تأسیس جبهه مقاومت دانشگاهیان در این مراسم گفت: این جبهه چهار روز پس از شهادت سردار شهید سلیمانی جهت ترویج سبک زندگی و مکتب این شهید در دانشگاهها  و بین دانشگاهیان تشکیل شد.
دکتر سید مهدی سیدین افزود: این جبهه توسط شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای خراسان رضوی، سازمان بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان، ناحیه بسیج دانشجویی استان با چشم انداز زمینه‌ سازی تمدن نوین اسلامی، تبیین و ترویج گفتمان حاج قاسم و انتقام سخت علیه استکبار و خروج کامل آمریکا در منطقه تاسیس شده است.
وی با اشاره به ساختار جبهه مقاومت دانشگاهیان ادامه داد: ساختار این جبهه شامل شورای راهبردی و هسته‌های جبهه مقاومت دانشگاهیان است که این هسته‌ها از چندین کارگروه شامل کارگروههای  شبکه‌سازی، ترویج، تدوین، تبیین و انتقام سخت تشکیل شده است. 

دبیر جبهه مقاومت دانشگاهیان گفت: در قالب این کارگروهها تاکنون بیشتر از ۷۰ جلسه با هدف ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی برگزار شده است که بدین طریق با دانشگاهیان در استان و کشور برای پیوستن به جبهه مقاومت ارتباط برقرار شده است. 

وی از تدوین سند جبهه مقاومت دانشگاهیان با امضای تفاهمنامه‌ای با حضور دفتر نهاد رهبری، بسیج اساتید و بسیج دانشجویی در کشور خبر داد و افزود: در این راستا مقرر شد کنگره بین‌المللی شهید سلیمانی سالانه و به صورت کشوری و بین‌المللی برگزار شود که دبیرخانه دائمی آن در مشهد استقرار خواهد یافت.

کنگره بین‌المللی شهید سلیمانی که از دوم دی ماه در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شده است، امروز طی مراسمی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به کار خود پایان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها