مکتب سلیمانی با حذف فیزیکی این سردار دلها پایان نمی‌یابد

مشهد- ایرنا- رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: دشمنان بدانند با حذف فیزیکی شخصیت گرانقدر سردار سلیمانی او حذف نمی شود چرا که او نماینده مکتبی است که با حذف یک چهره شاخص به پایان نمی‌رسد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه نخستین کنگره بین المللی مکتب شهید سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: مکتب به معنای برنامه جامع و کامل برای حرکت در مسیر مشخص است و اکنون بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب سردار سلیمانی تبدیل به یک مکتب شده است.

وی ادامه داد: واقعیت مکتب سلیمانی نیز به دوستان این پیام را می دهد که با حذف حاج قاسم این مکتب پایان نمی یابد چرا که یک مکتب تنها یک رهرو ندارد که با حذف آن پایان یابد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: ادامه دادن راه حاج قاسم همانا حرکت در مسیر مکتب اوست و البته این مکتب نیز مکتب اولیا اوست و امثال حاج قاسم شاگرد این بزرگان همچون امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و در نهایت شاگرد مکتب اسلام ناب محمدی است.

رستمی افزود: هم اکنون به واسطه ویژگیهای خاص حاج قاسم، او به الگو و شاخص برای این مکتب مطرح شده است که یکی از این شاخصها  محبوبیت سردار سلیمانی در بین اقشار مختلف جامعه است.

وی اضافه کرد: ۲ سال قبل در نظرسنجی صورت گرفته که به بررسی محبوبترین چهره سیاسی بین طرفداران ۲ جریان اصلی کشور پرداخته بود نشان داد که او در میان حامیان هر ۲ جریان سیاسی بیشترین محبوبیت را داشته است.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها گفت: حاج قاسم با وجود این که اعلام کرده بود در هیچ یک از دسته بندی های مرسوم کشور حضور ندارد اما با صراحت موضع خود را در مسائل مهم اعلام نمود چنانکه اعلام کرده بود رابطه مناسب سیاسیون با رهبری عامل عاقبت به خیری آنهاست.

رستمی افزود: باید به ترویج فرهنگ شهید سلیمانی در ابعاد بین المللی توجه شود و می توان از جایگاه مشهد به عنوان یک شهر بین المللی و ظرفیت این کنگره بین المللی در ترویج جهانی فرهنگ و مکتب شهید سلیمانی بهره گرفت.

نخستین کنگره بین المللی مکتب شهید سلیمانی دوم دی ماه در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز و امروز پنجشنبه هجدهم دی ماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پایان یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها