استقرار پزشکان متخصص اصفهان بر پایه نقشه درمان است

کاشان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: پزشکان متخصص این استان بر پایه نقشه راه درمان در مراکز درمانی شهرستان‌ها مستقر می‌شوند.

به گزارش ایرنا، طاهره چنگیز روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح ارتقای مرکز فوریت‌های پزشکی به بیمارستان ۳۲ تختخوابی زواره از توابع شهرستان اردستان افزود: نقشه راه درمان استان اصفهان بر پایه جمعیت ثابت و متغیر، فاصله تا بیمارستان های دیگر، میزان مراجعه‌ها و سن جمعیتی منطقه تدوین شده است.

چنگیز با بیان اینکه در راستای اجرای طرح عدالت آموزشی امسال ۲۲ متخصص به استان اصفهان اختصاص داده شد، ادامه داد: برخی شهرستان‌های اصفهان با این تعداد متخصص پوشش داده شدند و برای اردستان نیز چهار سهمیه در رشته‌های جراحی، طب اورژانس، اطفال و بیهوشی در نظر گرفته شده که این افراد سه برابر دوران تحصیل، تعهد خدمت در مناطق معرفی شده دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه مرکز فوریت‌های پزشکی زواره از این پس به عنوان بیمارستان محلی فعالیت می‌کند، اظهار داشت: بیمارانی که نیاز به مراقبت داشته باشند در نوبت‌های صبح و بعدازظهر توسط متخصصان ویزیت می‌شوند و تحت درمان قرار می‌گیرند.

چنگیز افزود: جراحی‌های سرپایی و کوچک در بیمارستان زواره انجام می‌شود و در صورت نیاز به مراقبت‌های تخصصی‌تر، بیمار به مرکزهای دیگر ارجاع داده می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بخش بهداشت و درمان ۲۲ شهرستان این استان با جمعیت حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را بر عهده دارد و ۴۶ بیمارستان با نزدیک به هفت هزار تخت، ۵۵۰ خانه بهداشت و ۲۸۲ پایگاه بهداشتی زیر نظر این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

بخش بهداشت و درمان ۲ شهرستان دیگر اصفهان (کاشان و آران و بیدگل) به جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان فعال است. 

بهسازی ساختمان بیمارستان زواره با صرف هفت میلیارد تومان اعتبار

نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت: برای بهسازی ساختمان و تهیه تجهیزات مورد نیاز بیمارستان زواره افزون بر ۶ میلیارد تومان از سوی خیران و یک میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هزینه شده است.

حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد افزود: دستور صدور مجوز تبدیل مرکز فوریت های پزشکی زواره به بیمارستان ۳۲ تختخوابی در سفر سال گذشته وزیر بهداشت و درمان به شهرستان اردستان دریافت شد.

وی با بیان اینکه یکی از درخواست‌های بخش زواره از مجموعه دولت و مسوولان استقرار واحد بیمارستانی در این شهر بود که سال‌ها پیگیر این موضوع بودند، ادامه داد: زیرساخت‌های لازم با کمک خیران و دولت آماده شده است و اکنون نیز ۲ میلیارد تومان توسط خیران برای ساخت بخش‌های اطفال، زنان و زایمان و داخلی کمک شده است.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در چند سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قدم‌های خوبی برای ارتقای وضعیت بهداشت و درمان در این شهرستان برداشته اما اردستان با عقب‌ماندگی متراکمی روبه‌رو است که هر چه تلاش شود باز هم باید قدم‌های موثرتری برداشته شود.

شهر زواره با جمعیت افزون بر ۹ هزار نفر در ۱۴ کیلومتری شمال شرقی اردستان واقع شده است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هرار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها