نماینده مجلس: کردستان برای توسعه نیاز به اجرای طرح‌های بزرگ دارد

سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه استان با اجرای طرح‌های بزرگ و تاثیرگذار محقق می‌شود و مسوولان باید زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، شیوا قاسمی پور روز پنجشنبه در چهلمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به اینکه هنوز بخش خصوصی درگیر مشکلات زیرساخت‌ها است، اظهار داشت: شایسته نیست بخشی که می‌خواهد در توسعه استان نقش ایفا کند، همچنان با مسائل کوچک و پیش پا افتاده مواجه باشد. 

وی با اشاره به اینکه نگاه به بخش خصوصی در کشور باید اصلاح شود، افزود: دولت علاوه بر اینکه نگاه تامین مالی طرح‌ها از سوی بخش خصوصی دارد باید از دانش و تخصص فعالان این بخش هم نهایت استفاده را بکند. 

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، یکی از توانمندی‌های بخش خصوصی را قدرت بازاریابی آنها اعلام و اضافه کرد: استان ما نیازمند اجرای طرح‌های بزرگ است و دولت با توجه به وضعیت اقتصادی کشور شرایط اجرای آن را ندارد.

قاسمی‌پور یادآور شد: فعالان و سرمایه گذاران بخش خصوصی باید پای کار باشد و می‌طلبد دولت و بخش خصوصی همکار و همراه هم  مشکلات استان را رصد و اقدام به اجرای طرح های بزرگ کنند. 


مانع فرار سرمایه گذاران استان شوید

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه بر رفع مشکلات شهرک های صنعتی استان تاکید کرد و گفت: رفع بسیاری از مشکلات توسط مسوولان و بخش خصوصی استان امکان پذیر است. 

بهزاد رحیمی اضافه کرد: بسیاری از مباحث و موضوعات استان نیاز به بازنگری دارد که انتظار می‌رود مسوولان استان در این راستا همت بیشتری داشته باشند. 

وی اظهار داشت: فعالان اقتصادی بخش خصوصی در این شرایط سخت اقتصادی سرمایه گذاری کردند و کمر به تولید و رونق صنعتی بستند لذا حمایت از آنها در راستای حفظ تولید و اشتغال امری ضروری است. 

رحیمی یادآور شد: برخی از سرمایه گذاران استان از پرداخت تسهیلات و روند بروکراسی در استان های دیگر کشور به نسبت کردستان رضایت بیشتری دارند به همین دلیل سرمایه خود را به خارج از استان انتقال دادند. 

وی بر جلوگیری از فرار سرمایه گذاران از استان تاکید کرد و گفت: با همکاری بیشتز مدیران میانی و کارشتاسان در دستگاه های اجرایی و همچنین بانک های استان می توان از فرار سرمایه گذاران جلوگیری کرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها