تاکید استاندار بر ساماندهی بافت های فرسوده  ۳۰ شهر گیلان

رشت-ایرنا-استاندار گیلان با بیان این که از ۵۲ شهر استان، ۳۰ شهر با مساحت حدود دو هزار و ۷۵۰ هکتار دارای محدوده مصوب بافت فرسوده شهری است خواستار جدیت در ساماندهی این محدوده ها شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اظهار داشت: بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی انتظار به حق شهروندان است و مشارکت شرکت بازآفرینی در حوزه‌های یادشده، تحقق رفاه اجتماعی را سرعت می بخشد.

وی همچنین به سکونتگاه های غیررسمی استان و ساکنان این محدوده ها اشاره و اضافه کرد: در راستای تحقق عدالت اجتماعی و برنامه‌های دولت تدبیر و امید، طرح های مدنظر برای ارتقاء رفاه اجتماعی در این مناطق به مرحله اجرا گذاشته شود.

استاندار گیلان با اشاره به برگزاری جلسه های منظم هماهنگی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن و استقبال صورت گرفته در استان از این طرح، تأمین مسکن برای جوانان و نیازمندان را اقدامی امیدبخش خواند و بر لزوم اطلاع‌رسانی گسترده درباره اجرای مرحله سوم طرح ویژه افراد فاقد ثبت نام مسکن تأکید کرد.

زارع  اجرای طرح جامع بازسازی حرم مطهر خواهر امام رضا (ع) و نیز ساماندهی رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت را نیز از جمله اقدامات مورد انتظار مردم ذکر و تصریح کرد: با عزم همگانی باید در فرصت باقی مانده از عمر دولت دوازدهم، نسبت به انجام اموری که موجب جلب رضایت عمومی می شود، همت گمارده شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری نیز در این دیدار با اشاره به بازدیدهای خود از مناطق مختلف رشت، وجود عزم و تعامل بین مسئولان را زمینه رفع کاستی‌ها عنوان و تصریح کرد: این شرکت در زمینه توسعه بافت های فرسوده رشت همکاری می کند.

مهدی عبوری، بهسازی وضعیت آسفالت رشت را یکی از موارد ضروری خواند و تاکید کرد: با تصویب موافقت نامه قیر، برای بهبود این مشکل اقدام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها