حدود ۹ درصد ماموریت‌های آتش‌نشانی ارومیه مربوط به اتفاقات آسانسور است

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به افزایش قابل توجه استفاده از آسانسور در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری گفت: در ۹ ماه نخست امسال، حدود ۹ درصد ماموریت‌های ما مربوط به اتفاقات در این بخش بوده که این رقم همچنان در حال افزایش است.

ابراهیم شاد قوشچی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی سال جاری یک هزار و ۲۶۰ ماموریت توسط آتش نشانی ارومیه انجام شده که از این تعداد، ۱۰۸ ماموریت مربوط به مشکلات ناشی از آسانسور در مراکز مختلف تجاری، اداری و مسکونی بوده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر علاوه بر آتش‌سوزی‌ها در واحدهای مسکونی، با افزایش ماموریت های مربوط به آسانسورهای ساختمانی مواجه هستیم که عمده دلیل بروز این نوع حادثه عدم رعایت ظرفیت آسانسور و قطع برق است.

رییس سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه ادامه داد: رعایت موارد ایمنی مربوط به حضور در آسانسور و استاندارد بودن آسانسورها و همچنین انجام بازدیدهای دوره ای از آسانسور توسط تکنسین های متخصص می تواند در کاهش اتفاقات این بخش موثر باشد.

به گزارش ایرنا، با افزایش آپارتمان های تجاری، اداری و به ویژه مسکونی، تعداد آسانسورها نیز به شدت نسبت به سال های گذشته افزایش یافته و سالانه صدها آسانسور در ارومیه نصب می شود.

ارومیه حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۱ هزار هکتار مساحت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها