مصرف گاز در آذربایجان‌غربی ۳.۶ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش ۳.۶ درصدی مصرف گاز در استان طی زمستان امسال، گفت: میانگین مصرف گاز در شهرستان های مختلف استان با این افزایش به ۲۴.۵ مترمکعب در شبانه روز رسیده است.

علیرضا شیخی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دلیل افزایش مصرف گاز در استان را کاهش محسوس دما و برودت هوا طی چند هفته اخیر دانست و اظهار داشت:  دی ماه جاری رکورد جدیدی در مصرف گاز استان به ثبت رسید.

وی میانگین مصرف گاز در ۹ ماهه سال جاری را نیز چهار میلیارد و ۲۲۸ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳.۶ درصد رشد دارد.

وی با بیان اینکه میانگین مصرف به ازای هر مشترک خانگی در روز پیک مصرف امسال ۲۴.۵ مترمکعب در شبانه روز بوده، افزود: در حالی که میانگین عمومی روزانه مصرف در طول سال به ازای هر مشترک خانگی ۷ مترمکعب در شبانه روز است.

به گفته شیخی، بیشترین مصرف گاز در آذربایجان‌غربی به ترتیب مربوط به شهرهای ارومیه، خوی و میاندوآب است.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت اصل صرفه‌جویی در مصرف گاز، افزود: با توجه به فاکتورهای شدت، مدت و گستردگی جو هوای سرد حاکم در سراسر استان و کشور و اولویت تداوم و برقراری جریان گاز مشترکین گاز خانگی و اعمال محدودیت در بخش مصارف صنعتی، رعایت مصرف بهینه برای برخورداری تمام مشترکان از نعمت گاز، ضروری است.

آذربایجان غربی تا پیش از دولت یازدهم، یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی این روند، هم اکنون برعکس شده و به استانی نسبتا برخوردار تبدیل شده است.

همه این آمار و ارقام در ارتقای رفاه روستاییان و افزایش رضایتمندی آنان از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت نمود می یابد که می تواند در توسعه روستاها با محوریت مردم، بسیار مثمرثمر باشد.

هم اینک این استان با بیش از ۱۵ هزار کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی بیش از یک میلیون مشترک گاز دارد و بیش از یک هزار روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

آذربایجان‌غربی به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که دولت تدبیر و امید به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها