پارک اقتصاد دیجیتال سمنان دهه فجر امسال افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت: پارک اقتصاد دیجیتال در سمنان به منظور اشتغالزایی در حوزه فناوری اطلاعات دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا، فاطمه منصوری روز پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه با حضور رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان ابراز داشت: بهره‌برداری از پارک اقتصاد دیجیتال نقشی مهم در حمایت و بهبود فرآیند کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات در استان سمنان دارد.

وی ادامه داد: ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در سمنان نتیجه همکاری جمعی و تفاهم نامه سه‌جانبه بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و استانداری سمنان است.

منصوری تصریح کرد: استان سمنان از لحاظ زیرساخت‌های اینترنتی وضعیت مطلوبی دارد و ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال به توسعه و حمایت از بازار ICT و کسب و کارهای مرتبط با این حوزه کمک زیادی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: تقویت ارتباط به بین صنعت و دانشگاه با رویکرد مهارت افزایی دانش‌آموختگان در استان سمنان برای اشتغالزایی و توسعه دنبال می‌شود و برای ارتقای مهارت ایجاد ۲ کارخانه نوآوری در استان سمنان دنبال می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان یادآور شد: ایجاد کارخانه سوم در زمینه نوآوری دراستان سمنان در دست برنامه‌ریزی است.

وی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های استان سمنان توجه به مهارت آموزی است و ایجاد اتاق حل مساله در تمام شهرستان‌های استان سمنان برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه از طریق پرورش دانش‌آموختگان مهارت دیده دنبال می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت: مهارت آموزی راه بی‌بدیل توسعه است و استان برای ترقی و توسعه ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارائه آموزش‌های مهارتی را دستور کار دارد.

استان سمنان یکی از استان‌های موفق در ارائه آموزش‌های مهارتی است و ۶۴۴ نفر از مهارت‌جویان این اداره کل نیمه نخست امسال در محیط‌ کار واقعی و هشت‌ هزار و ۲۲۵ نفر نیمه نخست امسال، با وجود شیوع کرونا، در بخش دولتی و مراکز غیردولتی استان آموزش‌های مهارتی فراگرفتند.

۲۸۶ مرکز فعال آموزش دولتی و غیردولتی فنی وحرفه‌ای در استان سمنان وجود دارد.

علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور طی سفر سه روزه برای شرکت در آیین معرفی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان و بازدید و افتتاح مراکز آموزش‌های مهارتی به این استان سفر کرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها