کشاورزی زمینه رونق را در کرمانشاه فراهم می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل شیلات کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های کشاورزی استان گفت: این بخش مهم می‌تواند زمینه رونق تولید و اشتغالزایی را به خوبی در کرمانشاه فراهم کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید فرزاد افضلی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رییسی در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: استان کرمانشاه از ۹۴۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۴۰ هزار هکتار اراضی باغی بهره می برد که ظرفیت بسیار مطلوبی برای رسیدن به رونق اقتصادی محسوب می شود.

او با اشاره به منابع طبیعی استان گفت: ۵۳۶ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار مرتع در استان وجود دارد که جز مهترین سرمایه های استان از نظر منابع طبیعی هستند.

 مدیرکل شیلات افزود: در صورتی که به درستی از ظرفیت های منابع طبیعی در جنگل ها و مراتع استفاده شود، به تنهایی می تواند زمینه ساز تحول اقتصادی در کرمانشاه باشد.

افضلی، به ظرفیت های دامپروری در استان نیز اشاره کرد و گفت: اکنون ۱۲۲ هزار راس دام سبک و سنگین در استان کرمانشاه وجود دارد.

او با تاکید بر اینکه کرمانشاه یکی از قطب های اصلی دامپروری در کشور است، گفت: سالانه ۲۳ هزار تن انواع محصولات دامی در استان تولید می شود که شرایط مناسبی را برای تامین نیازهای کشور به وجود می آورد.

مدیرکل شیلات کرمانشاه افزود: وجود منابع آبی غنی و احداث سدهای مهم در استان از دیگر ظرفیت های کرمانشاه برای تقویت بخش کشاورزی و رسیدن به جهش تولید در این بخش محسوب می شود.

افضلی از تنوع اقلیمی به عنوان یکی دیگر از ظرفیت های توسعه کشاورزی در کرمانشاه یاد کرد و گفت: تنوع اقلیمی کرمانشاه امکان کشت انواع محصولات کشاورزی را در این استان فراهم کرده است.

او با بیان اینکه باید از ظرفیت های کرمانشاه به درستی استفاده کرد، اظهارداشت: با توجه به اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان، بسیاری از مشکلات و مضضلات کرمانشاه در حال برطرف شدن است.

مدیرکل شیلات کرمانشاه به کاهش آمار نرخ بیکاری کرمانشاه در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: اسناد ارزشمندی همچون اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی و جهش تولید منطبق با اسناد کشوری تهیه شده اند که به نقش مهمی در توسعه استان دارند.

سرخط اخبار استان‌ها