۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84177301
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چین به اتباع خود در آمریکا هشدار داد

تهران- ایرنا- به دنبال ادامه اعتراض طرفداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و حمله آنها به ساختمان کنگره، سفارت چین در واشنگتن به اتباع این کشور هشدار داد که مراقب خود باشند.

به گزارش ایرنا از "سی جی تی ان"، سفارت چین در ایالات متحده روز پنجشنبه در بیانیه ای به شهروندان چینی یادآوری کرد با توجه به اجرای قانون منع رفت و آمد در واشنگتن به دلیل اعتراضات گسترده طرفداران ترامپ با وجود همه گیر کرونا، مواظب خود باشند.

سفارت چین همچنین از شهروندانش خواسته است در موارد اضطراری  به سفارت مراجعه کنند یا تماس بگیرند.

شمار زیادی از هواداران ترامپ روز چهارشنبه در واشنگتن گردهم آمدند تا به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ اعتراض کنند. این تجمع در حالی برگزار شد که مجلس نمایندگان آمریکا و سنا جلسه مشترکی تشکیل دادند تا پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب را به طور رسمی مورد تائید قرار دهند.

ترامپ در جمع معترضان حاضر شد و برای حاضران سخنرانی کرد. وی در جریان سخنرانی اش، ادعای بی اساس دزدیده شدن آراء  انتخاباتی را به واسطه تقلب گسترده در انتخابات مطرح کرد. هواداران ترامپ پس از سخنرانی وی، با تخریب حصارهای امنیتی اطراف ساختمان کنگره، به این مکان حمله کردند.

با هجوم طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره و تلاش برای ورود به ساختمانی که در حال شمارش آرای الکترال کالج بودند، تمام درهای کنگره قفل شد و نیروهای امنیتی در برابر شورشیان صف کشیدند.

به رغم ایستادگی نیروهای امنیتی، شورشگران با شعارهایی برای لغو انتخابات ۲۰۲۰ به یکباره از پله ها بالا رفته و با شکستن در کنگره وارد ساختمان شدند.

در تیراندازی پلیس و نیروهای ضد شورش به سوی شورشیان، یک زن مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد و سه نفر دیگر نیز جان باختند. دهها نفر هم در این شورش زخمی شدند که تعدادی از آنها از نیروهای پلیس هستند دست کم ۵۳ نفر هم در جریان شورش بازداشت شدند.

با ورود حامیان ترامپ به ساختمان کنگره و متوقف شدن نشست مشترک کنگره، جو بایدن طی سخنانی با تاکید بر اینکه هجوم طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره، شورش است نه اعتراض گفت که مردم دنیا و حتی فرزندان ما که این صحنه های دردناک و نمایش افتضاح را در پایتخت امریکا می بینند، چه می گویند؟ وی خطاب به ترامپ گفت که دیگر بس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha