هشدار پلیس به اجاره دهندگان  باغ ویلاها در البرز

کرج - ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز به اجاره دهندگان باغ و باغ ویلاهای خصوصی دراین استان هشدار داد.

سرهنگ علی قاسم پور روزپنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صاحبان باغ و ویلاهای خصوصی که اقدام به سپردن اجاره ای روزانه املاک خود می کنند باید در انتخاب مستاجربا هماهنگی  مشاوران  املاک و اخذ مدارک و انعقاد قرار داد، دقت لازم را داشته باشند.
وی اضافه کرد:  استان البرز به واسطه  قرار گرفتن در مسیر مناطق گردشگری کشور و داشتن آب و هوای  مناسب همه ساله با شمار زیادی گردشگر مواجه است که در این رهگذر تعدادی از صاحبان

باغ ویلاها  اقدام به سپردن اجاره غیرقانونی روزانه املاک کرده و سبب سواستفاده برخی افراد می شوند.

قاسم پور  افزود: مشاوران املاک برای اجاره روزانه ملک مورد نظر  از متقاضیان مدارک معتبر دریافت کنند تا از هر گونه بروز حوادث و جرایم احتمالی جلوگیری شود.
وی بیان داشت : برخی مالکان به دلیل طمع زیاد بدون در نظر گرفتن جوانب مختلف ،مشتریانی که متقاضی پرداخت هزینه اجاره بالاتر از عرف  می کنند را پذیرفته که باید در این مورد تامل بیشتری کنند.
وی از دستگاه های ذیربط خواست نسبت به نظارت و کنترل اجاره این مکان ها توجه بیشتری کنند چراکه برخی جرایم رخ داده ازجمله برگزاری پارتی ،قمار ، قتل و امثال آن  در این استان در این باغ ها و ویلاهای  اجاره ای بدون اخذ مدارک  رخ داده است .
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز به پرونده ای در این خصوص اشاره کرد و گفت: به تازگی در پی ارجاع پرونده ناپدید شدن فردی ۸۰ ساله  در شهرستان کرج ، پلیس موضوع را پیگیری و در تحقیقات گسترده مشخص شد که با توجه به اینکه این فرد از تمکن مالی خوبی برخوردار بوده  و با ۲ نفر که مراودات مالی گسترده ای با وی داشتند همزمان مفقود شده اند و اطلاعی از آن ها در دست نیست که این موضوع تحقیقات پلیسی را وارد مرحله تازه ای کرد.
 قاسم پور افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی این ۲ نفر در یکی از استان های کشور شناسایی و دستگیر شدند که در اعترافات خود اذعان داشتند که پس از اجاره باغ در شهرستان ساوجبلاغ طعمه خود را به  باغ مورد نظر کشانده و برای تصاحب اموالش با وارد آوردن ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده و در همان جا دفن کرده اند که این امر مشکلات زیادی را برای مالک باغ به وجود آورده است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز تاکید کرد: درچنین شرایطی هرگونه جرمی رخ دهد مالکین درمحافل قضایی تحت پیگردقانونی قرارخواهند گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها