بیش از یک هزار نفر در خانه‌های هلال کردستان آموزش دیدند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: تاکنون در قالب ایجاد خانه‌های هلال، به یک هزار و ۳۰۵ نفر در روستاها و محلات استان آموزش کمک‌های اولیه داده شده است.

پیام جلالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد نفرات آموزش دیده در رده سنی ۸ تا ۱۲ سال ۲۹۳ نفر، ۱۳ تا ۱۸ سال ۴۸۳ نفر، ۱۹ تا ۳۵ سال ۲۴۶ نفر و بالای ۳۵ سال ۲۸۳ نفر بوده‌اند.

وی افزایش تاب آوری روستاها و محلات در زمان حادثه و بحران را از اهداف راه‌اندازی خانه‌های هلال اعلام کرد و افزود: برای ارائه این آموزش‌ها، ۴۶ مربی بکارگیری شده و تاکنون ۹۷ جلسه در شهرستان‌های استان برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با بیان اینکه به پرسنل ۴۵ خانه هلال آموزش داده شده است، اضافه کرد: مصوب شده که ۱۰۰ خانه هلال در استان ایجاد شود که تاکنون ۳۲ مورد آن افتتاح شده است.

جلالی با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خانه‌های هلال بیشتر در استان، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تمام خانه‌های هلال را آماده و تجهیز کنیم تا در صورت وقوع حوادث با کمک تیم‌های فعال در این خانه‌ها، شاهد کمترین تلفات و آسیب‌دیده باشیم.

جمعیت هلال احمر کردستان  در حوزه امداد و نجات دارای ۱۳ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای، ۱۷۹ تیم عملیاتی و ۸۷۳ نفر نیرو در تیم‌های تخصصی سازماندهی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها