۲۵۳۴ نوآموز کرمانی تحت پوشش طرح آموزش‌های رایگان پیش دبستانی هستند

کرمان - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۲ هزار و ۵۳۴ نوآموز این استان تحت پوشش طرح ملی آموزش‌های رایگان و مجازی پیش دبستانی قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، عباس ضیا روز پنجشنبه با بیان اینکه عمده ترین هدف آموزش پیش دبستانی، آماده کردن کودکان برای ورود به دبستان است، افزود: آموزش مهارت های اجتماعی نظیر بالابردن سطح تعامل کودک با دیگر همسالان، آموزش اطلاعات عمومی و مهارت های حرکتی از جمله آموزش های مهم دوران پیش دبستانی است.

وی اظهار داشت: ۴۰ هزار و ۵۳۳ نوآموز در استان کرمان در دوره پیش دبستانی در مدارس ثبت نام شده اند که از این تعداد ۳۹ هزار و ۲۷۴ نوآموز در گروه سنی ۶ سال و هزار و ۲۵۹ نفر در گروه سنی پنج سال از آموزش های مجازی و تلویزیون بهره مند می شوند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا بسیاری از خانواده ها از ثبت نام فرزندانشان در دوره پیش دبستانی خودداری کردند، در حالی که برای کسب آمادگی بدو ورود به دبستان، آموزش های این دوره لازم است.

ضیا گفت: در طرح ملی آموزش های رایگان پیش دبستانی ۲ هزار و ۵۳۴ نوآموز ثبت نام کرده اند که آموزش های آن از طریق شبکه شاد و برنامه مدرسه تلویزیونی ایران در اختیار نوآموزان قرار گرفته و از مزایای طرح رایگان آموزش پیش دبستانی بهره مند شده اند.

وی تاکید کرد: این آموزش های رایگان و باکیفیت، با ارائه گواهی نامه های معتبر پایان دوره پیش دبستانی برای نوآموزان همراه است که آن ها را برای ثبت نام در پایه اول آماده می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها