دانش‌آموزان خراسان جنوبی از فوریت‌های روانی اجتماعی برخوردار می‌شوند

بیرجند - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با اجرای طرح فوریت‌های روانی اجتماعی، دانش‌آموزان دختر و پسر دوره‌های متوسطه در ۱۲ شهرستان و منطقه استان از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

به گزارش روز پنجشنبه اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، فرشید جعفری در نشست با معاونان پرورشی، کارشناسان مشاوره، کارشناسان تربیت بدنی و سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شهرستان‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: ارائه خدمات فوریت‌های روانی اجتماعی به دانش‌آموزان آسیب دیده، در شرایط فعلی به خصوص در بحران کرونا ضروری است.

وی بیان کرد: فوریت‌های روانی اجتماعی در واقع ارائه خدمات تخصصی فوری و رایگان به دانش‌آموزان در معرض آسیب، آسیب دیده یا قرار گرفته در شرایط بحران است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ظرفیت‌سازی برای مداخلات روانی به موقع و موثر در رفتارهای پرخطر دانش‌آموزان از مهمترین اهداف این طرح به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: شناسایی به موقع، توانمندسازی دانش‌آموزان، ورود سریع، کنترل و کاهش عوامل مخاطره‌آمیز، افزایش آمادگی مدارس برای واکنش سریع در فوریت‌های روانی - اجتماعی، ارائه خدمات تخصصی و فراهم کردن زمینه همکاری‌های درون و برون سازمانی در ارائه این خدمات از مهمترین اهداف این طرح است.

اکنون ۱۷۲ هزار دانش‌آموز خراسان جنوبی در ۲ هزار و ۷۳۴ آموزشگاه تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها