۴۵۶ کیلومتر از راه‌های خراسان جنوبی روکش آسفالت شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: ۴۵۶ کیلومتر از راه‌های این استان در سال جاری روکش آسفالت شده است.

اسدالله جلال زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۷۷ کیلومتر راه شریانی و ۱۵۳ کیلومتر راه فرعی و روستایی استان با استفاده از ۱۳۴ هزار و ۸۰ تن آسفالت روکش حفاظتی شده است.

وی افزود: این عملیات برای نگهداری، ارتقای ایمنی تردد و بهسازی رویه راه‌های استان اجرا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی بیان کرد: راه‌های شریانی دیهوک -راور، طبس - اصفهان، دیهوک - فردوس، دیهوک - طبس، فردوس - بجستان امسال روکش آسفالت شد.

وی با اشاره به اینکه در فصل کاری سال ‌جاری در راه‌های استان ۴۰ کیلومتر درزگیری و ۵۹۲ کیلومتر لکه‌گیری انجام شده است گفت: ۹ ماه سال جاری ۷۵۷ کیلومتر از راه‌های مختلف استان خط‌کشی، ۱۵ نقطه از ۳۱ نقطه حادثه خیز مصوب و ابلاغی و سه نقطه در دست اقدام اصلاح و بهسازی انجام شده است.

جلال زاده خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی دارای ۹۳۷ کیلومتر راه اصلی، چهار هزار و ۱۲۹ کیلومتر راه فرعی و ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها هر سال به تناسب اعتبارات در برنامه این اداره کل قرار می‌گیرد و با توجه به سطح آسیب‌دیده رویه محورها و اولویت‌بندی انجام شده نسبت به انجام روکش حفاظتی محور منتخب اقدام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها