آیت الله مصباح یزدی خط مقدم مبارزه با تفکر مادی لیبرالیسم بود

بجنورد- ایرنا- رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی خط مقدم مبارزه با تفکر و اندیشه مادی لیبرالیسم بود و این شخصیت فرهیخته زحمات زیادی در این زمینه متحمل شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام مجتبی مهدی ارفع روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی در بجنورد اظهار داشت: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در مصاف با تمدنی است که به اندازه تمامی تمدن های مادی تاریخ بشریت قدرت دارد  که در این بین علما علاوه بر تبیین اندیشه های دینی باید با تفکرات مادی این تمدن نیز مقابله کنند.

وی با بیان اینکه هر دولت و نظام سیاسی دارای پشتوانه فکری و اندیشه است، تصریح کرد: نظام های حاکم در جهان را نباید تنها دولتی سیاسی بدانیم زیراکه آنها با اندیشه های مادی خود در تمامی جهان و کشورهای اسلامی  نفوذ کرده اند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی و طرح سبک زندگی اسلامی خاطرنشان کرد: تفکر مادی لیبرالیسم اندیشه ای است که در تمامی عرصه های سیاسی و فرهنگی نفوذ کرده و در جهان فرمول ارائه می دهد به گونه ای که حضرت آقا در سفر به این استان طرح سبک زندگی اسلامی برای مقابله با این سبک زندگی غربی را مطرح کردند.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان با بیان اینکه فقها، مرزبان های اعتقادی جامعه هستند، یادآور شد: فقیه در جامعه نه تنها اندیشه های دینی تولید می کند بلکه از انحرافات فکری  و عقیدتی جامعه نیز جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه آیت الله مصباح یزدی در فقه، فلسفه، تفسیر و عرفان عالمی برجسته بود، تصریح کرد: وی از شخصیت های علمی بود که علامه طباطبایی قبل از انتشار تفسیر المیزان خواست تا آیت الله مصباح یزدی کتاب تفسیر او را بررسی کند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع با اشاره به ولایتمداری آیت الله مصباح یزدی گفت: این عالم بزرگوار و حکیم مجاهد جزو شخصیت هایی است که در جریان فتنه ۸۸ از ولی فقیه و ارزش های اسلامی به شکلی صریح حمایت و همانند سرداری از علمدار انقلاب دفاع کرد.

آیین بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی امروز با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان شمالی، فرماندهان نظامی و انتظامی استان و سایر اقشار مردمی برگزار شد.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بدلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی دار فانی را وداع گفت و پیکرش پس از تشییع باشکوه در تهران، مشهد و قم امروز در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها