بسیج خلخال به جمعیت روستایی خدمات درمانی رایگان داد

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال گفت: بسیج جامعه پزشکی این شهرستان به جمعیت ساکن در روستاهای محروم و دورافتاده خدمات درمانی رایگان ارائه کرد.

سرهنگ جهانبخش عطایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با دهه بصیرت و ایام گرامیداشت سالگرد  شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، علاوه بر اجرای برنامه‌های مختلف با هماهنگی بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل، گروه‌های محرومیت‌زدایی پزشکی بسیج به روستاهای محروم و دور افتاده اعزام و اقدام به ارائه خدمات پزشکی رایگان به اهالی روستاها کردند. 

وی اظهارکرد: گروه‌های بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل با اعزام به روستاهای کزج و تیل از توابع بخش‌های خورش‌رستم و شاهرود خلخال بیش از ۲۰۰ خانوار ساکن در این روستا هارا مورد ویزیت ، معاینه و درمان رایگان قراردادند.

فرمانده سپاه خلخال بیان کرد: در این اقدام خیرخواهانه که با حضور پزشکان، پرستاران و متخصصان انجام شد ، داروی رایگان در اختیار خانوار محروم این روستاها قرار گرفت.

سرهنگ عطایی با بیان اینکه اعزام گروه‌های بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم روستایی برای معاینه و درمان رایگان خانوراهای محروم روستایی بصورت مستمر صورت می‌گیرد، از استقرار گروه پزشکی محرومیت‌زدایی در روستای پرجمعیت بفراجرد خلخال با حضور چهار پزشک متخصص و عمومی جهت ویزیت رایگان اهالی این منطقه خبر داد و گفت: گروه‌های پزشکی اعزامی به این روستا اقدام به معاینه و درمان رایگان جمعیت این روستا کردند.

وی به ادامه اجرای طرح کمک‌های مومنانه به اقشار بی‌بضاعت و آسیب‌پذیر از کرونا اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی و غذایی از سوی بسیج با مشارکت خیرین تهیه و در بین خانوارهای غیر تحت پوشش نهادهای حمایتی منطقه توزیع شده است.

او گفت: امسال بیش از پنج هزار بسته بهداشتی شامل ماسک ، مواد ضدعفونی کننده و لوازم بهداشتی برای پیشگیری از ابتلای خانوارهای آسیب‌پذیر از کرونا در اختیار خانوارهای محروم قرار گرفت.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha