کارگروه انتقال صنایع آلاینده در استان البرز تشکیل شد

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که کارگروه انتقال صنایع آلاینده محیط زیست در استانداری البرز تشکیل شد.

فردین حکیمی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای ماده ۱۴ قانون هوای پاک و آیین نامه اجرایی آن، جلسه کارگروه انتقال صنایع آلاینده هوا با هدف ساماندهی و انتقال صنایع آلاینده هوا شکل گرفت.

وی افزود: هم اکنون تعدادی از صنایع در مجاورت سکونتگاه ها واقع شده اند که با وجود آلایندگی هوا به الزامات زیست محیطی توجهی نکرده و با ایجاد آلودگی سلامت شهروندان را به خطر می اندازند.

وی اظهار داشت: در صورتی که صاحبان این صنایع توجهی به اخطاریه های محیط زیست در جهت رفع آلایندگی و یا استفاده از فناوری های نوین نکنند موظف به انتقال به شهرک های صنعتی یا مکا های مجاز محیط زیست خواهند بود.

حکیمی یادآور شد: تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی با تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست موظفند معیارها و ضوابط نظیر؛ استانداردهای زیست محیطی، نصب تجهیزات کنترل آلودگی هوا و پساب، اجرای قانون مدیریت پسماند، نصب سیستم‌های پایش لحظه‌ای، پیاده سازی سیستم مدیریت زیست محیطی HSE و امثال آن را رعایت کنند.

وی ادامه داد: در این کارگروه به مشکلات جابه‌جایی واحدهای صنعتی و صنفی آلاینده استان پرداخته می‌شود و در مورد نحوه ساماندهی آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

حکیمی تاکید کرد: ضمن اینکه یکی از اولویت های مهم در کارگروه، ساماندهی واحدهای ریخته گری در داخل یکی از شهرک‌های صنعتی خواهد بود.

استان البرز بیش از سه هزارو۵۰۰ تولیدی و صنعتی دارد که بخشی از این صنایع در همجواری شهرها فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها