۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84177213
۱ نفر

برچسب‌ها

نماز جمعه در ۱۸ شهر استان همدان اقامه می‌شود

همدان- ایرنا- مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان همدان گفت: آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته (۱۹دی) با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در ۱۸ شهر استان اقامه می‌شود.

حجت الاسلام «محمد مولایی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا در رابطه با برگزار شدن نماز جمعه در مناطقی با وضعیت زرد و نارنجی، در استان همدان این آیین روز جمعه این هفته در ۱۸ نقطه در شهرستان‌های همدان ( شهرهای همدان، مریانج، قهاوند و جورقان ) ملایر ( شهرهای ملایر، سامن، ازندریان، جوکار و اسلام شهر آق گل )، نهاوند ( شهرهای نهاوند، فیروزان، گیان )، بهار ( شهرهای بهار، لالجین، صالح آباد و مهاجران ) تویسرکان و فامنین با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به لزوم اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم، در شهرستان‌های کبودرآهنگ ( شهرهای کبودرآهنگ، گل تپه و شیرین سو )، رزن ( شهرهای رزن و دمق )، درگزین و  اسدآباد، نماز جمعه این هفته اقامه نمی‌شود.  

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان همدان تاکید کرد: استفاده از ماسک برای نمازگزاران اجباری است و فاصله اجتماعی در صفوف نماز باید تا حد شرعی رعایت شود.

حجت الاسلام مولایی در ادامه از نمازگزاران خواست با همراه داشتن مهر و سجاده شخصی و شستشوی دستها قبل و بعد از نماز، از آوردن کودکان و نیز بردن کفش ها به داخل محل برگزاری نماز خودداری کنند.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان همدان یادآور شد: برنامه های حاشیه نماز جمعه لغو و خطبه ها کوتاه ایراد خواهد شد. 

به گزارش ایرنا، استاندار همدان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: براساس گزارش معاون وزیر بهداشت در ستاد ملی کرونا، تمامی شهرستان‌های این استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

«سیدسعید شاهرخی» افزود: براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، همدان جزو  ۹ استان کشور است که از نظر مهار کرونا وضعیت مطلوبی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha