دستگاه‌های ذیربط زمینه قانونمندکردن فعالیت کولبران را فراهم کنند

کرمانشاه- ایرنا- رییس قوه قضاییه تاکید کرد: وزارت صمت، گمرک و نیروی انتظامی با اجرای مصوبه دولت و فراهم کردن زیرساخت‌های بازارچه مرزی در کرمانشاه، زمینه را برای قانونمند کردن فعالیت کولبران فراهم کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه؛ حجت الاسلام والمسلمین سید «ابراهیم رییسی» روز پنجشنبه در نشست شورای تامین استان کرمانشاه در استانداری افزود: ما به عنوان حکومت مسوولیت داریم؛ هر دستگاهی در این زمینه اعم از قوه قضاییه و نیروی انتظامی و دستگاه‌های اطلاعاتی و وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌ها باید وظایف کار خودشان را انجام دهند.  

رییس دستگاه قضا تاکید کرد: اینکه ما کاری که انجام می‌شود را ساماندهی نمی‌کنیم و بعد افراد را به عنوان «متخلف» تلقی می کنیم اصلا قابل قبول نیست و این قطعا ناتوانی محض است.
وی اظهار داشت: کولبری یک مساله است و قاچاق حرفه ای یک مساله دیگر، باید با جریاناتی که کولبرها را سازماندهی کرده و از آنها سوء استفاده می‌کنند برخورد کرد.
رییسی گفت: قاچاقچی اصلی همان کاخ نشینی است که از عده ای کولبر سوء استفاده می‌کند.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارای ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی است.

سفر یک روزه رییس دستگاه قضا به کرمانشاه

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه در نوزدهمین سفر استانی خود امروز (پنجشنبه) وارد کرمانشاه شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار و مقامات محلی قرار گرفت.

در این سفر یک روزه وزیر دادگستری و مقامات ارشد دستگاه قضایی، حجت الاسلام رییسی را همراهی می کنند.

هدف این سفر بررسی وضعیت دستگاه قضایی کرمانشاه و پیگیری مهمترین مشکلات مردم استان اعلام شده است.

حضور در نشست شورای اداری، دیدار با نهادها و تشکل های مردمی فعال در حوزه صلح و سازش، دیدار با نخبگان، دیدار با قضات، کارکنان و مسوولان قضایی و حضور در شورای قضایی استان از جمله برنامه‌های رییس قوه قضاییه در سفر به استان کرمانشاه است.

همچنین رییس کل دادگستری کرمانشاه پیشتر به خبرنگار ایرنا گفته است که برخی موضوعات مهم مانند پرونده واگذاری پالایشگاه کرمانشاه نیز در این سفر بررسی و تعیین تکلیف می‌شود.

استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان است.  

سرخط اخبار استان‌ها