پوشش بیمه محصولات کشاورزی در قزوین ۱۵ درصد رشد یافت

قزوین - ایرنا - مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین گفت: با استقبال خوب کشاورزان، پوشش بیمه محصولات در استان امسال نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد رشد یافته است.

محمد طهرانی ها روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: محصولات ۶۰ هزار هکتار از مزارع و باغ های استان قزوین به همراه ۹ میلیون قطعه طیور و بیش از ۳۵ هزار راس دام سبک و سنگین در استان قزوین تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار دارند.

وی در ادامه با اشاره به تمدید مهلت بیمه محصولات کشاورزی تا پایان ماه جاری، از کشاورزانی که هنوز اقدام به بیمه کردن محصولات خود نکرده اند خواست تا با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی برای این کار اقدام کنند.

این مسوول همچنین گفت: براساس اطلاعات و داده های کشاورزی در روزهای آتی توده هوای سرد در منطقه حاکم می شود و احتمال بروز خسارت به محصولات کشاورزان وجود دارد که این مهم ضرورت توجه به بیمه این بخش را دوچندان می کند.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه مدت زمان پرداخت غرامت به کشاورزان آسیب دیده از سوی این صندوق نسبت به سالیان گذشته کوتاه شده است، یادآور شد: تلاش شده تا غرامت های خسارت کشاورزان در کوتاه ترین زمان به آنان پرداخت شود.

 صندوق بیمه محصولات کشاورزی تشکیلاتی دولتی و زیرمجموعه بانک کشاورزی است که با هدف کمک به پایداری تولیدات باغی، زراعی و دام و طیور و جبران خسارات وارده به این بخش از محل حوادث غیرمترقبه به فعالیت می پردازد. 

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان قزوین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها