۵۴۹۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در کرمان شناسایی شدند

کرمان - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: پنج هزار و ۴۹۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل دوره متوسطه در استان کرمان شناسایی و جذب شده اند.

به گزارش ایرنا، سید محمد حبیب اللهی روز پنجشنبه ضمن قدردانی از اهتمام جدی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان در جذب دانش آموزان تارک تحصیل افزود: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین حقوق انسان ها، حق تعلیم و تربیت است.

وی ادامه داد: آموزش و یادگیری یکی از مصادیق تحقق عدالت آموزشی پوشش تحصیلی حداکثری دانش آموزان است و از آنجا که برخی از موانع فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی از جمله ازدواج زودهنگام و اجباری، تعصبات قومی و فرهنگی، استفاده از دانش آموزان به عنوان نیروی کار، مخالفت والدین با ادامه تحصیل فرزندان، عدم تمکن مالی و سایر موارد مانع از حصول این حق و وصول به یکی از اهداف مهم نظام مقدس تعلیم و تربیت می شود، انتظار می رود همچنان متولیان امر آموزش و پرورش در سراسر استان کرمان برای جذب سایر دانش آموزان بازمانده از تحصیل چاره اندیشی و برنامه ریزی کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه پژوهش محوری یکی از ارکان مهم نظام آموزشی است، اظهار داشت: دومین جشنواره علمی - پژوهشی در سال تحصیلی جاری در پژوهش سراها برگزار می شود که با برنامه ریزی بهتر می توانیم گام های موثرتری در نهادینه سازی پژوهش محوری برداریم.

حبیب اللهی با توجه به اهمیت به کارگیری نیروی انسانی پژوهش باور و متخصص در پژوهش سراها گفت: در پژوهش سراها از مدیر تا همه کارکنان باید علاقه مندی و سوابق پژوهشی داشته باشد تا بتوانند معلمان و دانش آموزان پژوهشگر را جذب کنند و موجب ایجاد انگیزه در آن ها شوند.

وی در خصوص فرآیندها، برنامه ها و تحقق اهداف آموزشی گفت: نظارت های میدانی توسط تیم آموزشی و تخصصی و نظارت بالینی توسط سرگروه های آموزشی بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =