مردم کرمانشاه در طول دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند

کرمانشاه - ایرنا- رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه استان کرمانشاه در آغاز و پایان دوران دفاع مقدس همواره نقش‌آفرین بوده‌اند، گفت: مردان غیور و زنان با همت این استان در مقابل دشمنان، بعثی‌ها و منافقین ایستادگی کردند و در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیدند و در عرصه‌های مختلف خوب امتحان پس دادند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام و المسلمین سید «ابراهیم رییسی» روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه در گفت و گوی کوتاهی در جمع خبرنگاران، افزود: به همه مردم استان به خصوص به خانواده معظم و مکرم شهدا و جانبازان سلام و درود می‌فرستم.

وی در ادامه به تشریح اهداف خود در این سفر پرداخت و گفت: این سفر در ادامه سلسله سفرهای استانی است و از این جهت که نمی‌توانیم در این سفر خدمت همه مردم عزیز و بزرگوار باشیم و نشست‌های مردمی و همچنین با همه مدیران و همکاران داشته باشیم تاسف داریم چرا که باید شرایط کرونایی و بهداشتی را کاملا رعایت کنیم اما به میزانی که بشود در این سفر جلساتی خواهیم داشت.

رئیس دستگاه قضا همچنین افزود: قبل از سفر ۲۳ نفر از همکاران را به استان اعزام کردیم که در جای جای استان مسایل قضایی، مشکلات و مسایل اداری و سازمانی را بررسی کنند و نشست‌هایی با مدیران مختلف داشتند که گزارش‌های آنها را دریافت کردیم و امروز نشستی با مدیران استان، استاندار و نماینده مقام معظم رهبری خواهیم داشت.

حجت الاسلام رییسی تصریح کرد: در این سفر همچنین نشستی با همکاران قضایی و اداری خواهیم داشت و هم از نقطه نظرات آنها مطلع خواهیم شد و هم نکاتی خدمت آنها خواهیم گفت و همچنین نشستی با برخی از فرهیختگان در استان و نمایندگان مردم خواهیم داشت.

او گفت: در نهایت سفر مجموعه بررسی‌ها و تحقیقاتی که میدانی توسط همکاران انجام دادند و نتیجه نشست‌ها را در جلسه شورای عالی قوه قضاییه در پایان سفر بررسی خواهیم کرد.

رییس قوه قضاییه افزود: برخی از مسایل را که می‌شود در استان تصمیم گفت همین جا برای رفع مشکلات و برخی از کاستی تصمیم می‌گیریم و برخی را هم در مرکز دنبال خواهیم کرد.

حجت الاسلام رییسی اظهار امیدواری کرد باتوجه به اینکه سفر یک روزه و کوتاه است آنچه که وظیفه‌مان هست را انجام دهیم.

این نوزدهمین سفر استانی رییس قوه قضاییه است.

به گزارش ایرنا؛ استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha