۶۰۰ هکتار از مجتمع گلخانه‌ای پارس‌آباد به بخش خصوصی واگذار شد

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اجرای مجتمع یک هزار و ۶۰۰ هکتاری گلخانه‌ای در پارس‌آباد مغان گفت: تاکنون ۶۰۰ هکتار از این مجتمع برای احداث واحدهای گلخانه‌ای به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش ایرنا، ارژنگ عزیزی روز پنجشنبه در جریان بازدید از این مجتمع افزود: از این میزان زمین واگذار شده، تاکنون  در ۸۰ هکتار  واحدهای گلخانه‌ای احداث شده و هم‌اکنون هم ۲۰۰ هکتار گلخانه در این شهرک در حال احداث است.

عزیزی با بیان اینکه تلاش مسئولان بر این است که به موازات اجرای این طرح‌ها زیرساخت‌های لازم این شهرک گلخانه‌ای آماده شود، بیان کرد: کارشناسان نهاد ریاست‌جمهوری از طرح‌های در دست اجرا در این مجموعه بازدید کرده‌اند و مکاتباتی با وزرای نیرو و نفت برای تامین برق و گاز و با سازمان برنامه و بودجه در رابطه با تامین اعتبار مورد نیاز زیرساخت‌های آن  انجام گرفته است .

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل اضافه کرد: تکمیل شهرک گلخانه‌ای در حال احداث یک هزار و ۶۰۰ هکتاری مغان، موجب جهش تولید بخش کشاورزی در استان اردبیل می‌شود.

 عزیزی تکمیل احداث مجتمع‌ها و تامین زیرساخت برای سرمایه‌گذاران شهرک گلخانه‌ای مغان را اولویت اول طرح‌های کشاورزی استان اردبیل برشمرد و بیان کرد: تقاضا و علاقه بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در شهرک گلخانه‌ای مغان زیاد است. 

پارسال استانداری اردبیل و شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور برای احداث ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار گلخانه در قالب سه شهرک در منطقه مغان تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند و عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای کشور به مساحت یک هزار و ۶۰۰ هکتار بر این اساس در جریان سفر زمستان پارسال رییس‌جمهوری به استان اردبیل در پارس‌آباد آغاز شد.

شهرک گلخانه‌ای در حال احداث یک هزار و ۶۰۰ هکتاری منطقه پارس‌آباد مغان بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور می‌باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha