رئیس اتاق بازرگانی استان: سمنان یکهزار نیروی کار متخصص فنی کم دارد

سمنان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه در حال حاضر حتی یک فرد دارای مهارت در استان بیکار نیست گفت: این استان یکهزار نیروی کار متخصص فنی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، علی‌اصغر جمعه‌ای شامگاه چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی استان سمنان با حضور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اتاق بازرگانی استان ابراز داشت: ۲ هزار واحد صنعتی و ۶۰۰ واحد معدنی در استان سمنان فعال است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حتی یک فرد دارای مهارت در استان سمنان بیکار نیست افزود: تعداد یک هزار نیروی کار متخصص فنی در استان سمنان کمبود است.

جمعه‌ای بیان کرد: تمامی واحدهای صنعتی و معدنی استان به جز یک معدن در شهرستان گرمسار، در اختیار بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه در جاده‌های استان سمنان هر سال حدود ۲۰ میلیون مسافر تردد می‌کند گفت: لازم است تمامی مشاغل اعم از رانندگان تاکسی و کسبه آموزش‌دیده و دارای مهارت باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: چالش امروز جهان، کمبود منابع است.

علیرضا شریفی‌نژاد با بیان اینکه منابع انسانی مادر همه منابع موجود است ادامه داد: نیازمند تدوین مدلی برای آموزش مهارت در ایران هستیم  که خروجی آن منجر به ایجاد اشتغال پایدار شود.

وی ضمن بیان اینکه در استان سمنان ۵۰ درصد از متقاضیان کار بدون مهارت کافی هستند افزود: اگر مهارت‌های متناسب با نیاز استان به این افراد آموزش داده شود، می‌توان شاهد بهبود مستمر اقتصادی استان بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها