رویکرد سازمان بازرسی در دوره جدید پرداختن به مسایل اصلی کشور است

تهران_ایرنا_ رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: یکی از رویکردهای سازمان بازرسی در دوره جدید پرداختن به مسائل اصلی کشور است.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا ازشورای عالی استان ها، حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان، درحاشیه نشست هم اندیشی اعضای شورای عالی استان هادر جمع خبرنگاران افزود:

امروز هم یکی از حوزه های اصلی کشور شهرداری ها است که به دلیل اینکه مردم زیاد مراجعه می‌کنند یکی از مسائل اصلی شده است. شما کمتر شهروندی را پیدا می کنید که کاری با شهرداری نداشته باشد. شوراها هم ناظر بر شهرداری هستند. شوراها هم ناظر بر شهرداری هستند.

 درویشیان گفت: قرار شد که کارگروه مشترک بین سازمان بازرسی کل کشور و شورای عالی استان‌ها تشکیل شود تا به مسائل فی‌مابین بپردازیم و خروجی آن به شوراهای کشور ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه جلسه هم اندیشی اعضای شورای عالی استان ها جلسه خوبی بود، گفت: در ابتدای نشست اعضای شورای عالی استان ها مطالبی را مطرح کردند. دغدغه هایی در ارتباط با سازمان بازرسی و موضوعاتی مانند قانون شهرداری ها داشتند که قرار شد آنها را پیگیری کنیم.

وی افزود: بنده هم به بعضی از آسیب‌هایی که ما در نتیجه بازرسی‌ها و بررسی ها در رابطه با شوراها و شهرداری‌ها رسیدیم اشاره کردم. از جمله راجع به قانون شهرداری که بعضی از اعضای شورا هم مطرح کردند و نیازمند اصلاح است.

 درویشیان ادامه داد: یکی از بحث‌هایی که ما همواره در این جلسات مطرح می‌کنیم این است که یکی از رویکردهای سازمان بازرسی در دوره جدید پرداختن به مسائل اصلی کشور است. امروز هم یکی از حوزه های اصلی کشور شهرداری ها است که به دلیل اینکه مردم زیاد مراجعه می‌کنند یکی از مسائل اصلی شده است. شما کمتر شهروندی را پیدا می کنید که کاری با شهرداری نداشته باشد و شوراها هم ناظر بر شهرداری هستند.

وی اضافه کرد: شورای بخش، شهرستان، استان و شورای عالی استان‌ها هم وظیفه نظارت بر زیرمجموعه های خودشان را دارند. بنابراین در این زمینه مورد تاکید قرار گرفت و توصیه‌هایی شد و نهایتاً قرار شد که کارگروه مشترک بین سازمان بازرسی کل کشور و شورای عالی استان‌ها تشکیل شود تا به این مسائل فی‌مابین بپردازیم و خروجی آن به شوراهای کشور ابلاغ شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: هم دیوان عدالت اداری پیشنهاد اصلاحی ماده ۱۰۰ را به مجلس ارائه کرده و هم ما در بررسی های خود به مواردی دست پیدا کرده ایم که قرار است به مجلس شورای اسلامی منعکس کنیم.

وی افزود: در موضوع تعارض منافع که می تواند یکی از مصادیق آن ماده ۱۰۰ باشد خوشبختانه هم دولت محترم لایحه ای تحت عنوان لایحه تعارض منافع به مجلس داده است و هم مجلس طرحی را در این زمینه در دست بررسی دارد. سازمان بازرسی کل کشور هم نظر خود را در این زمینه ارائه کرده است و فکر می کنم تا هفته آینده این طرح در کمیسیون نهایی شود و در صحن مجلس بررسی شود.  

 درویشیان  گفت: در مصوبه کمیسیون پیش بینی شده است که سازمان بازرسی مسئولیت نظارت بر اجرای قانون تعارض منافع را دارد و آن پیشنویسی که من دیده ام و آنچه که تا به حال در کمیسیون تصویب شد در صورت تصویب و ابلاغ و اجرا بسیاری از این مشکلات را در زمینه تعارض منافع برطرف می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار جامعه