ایمنی تونل‌های شش‌گانه و پل صدر تهران مورد توجه قرار گیرد

تهران-ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران، خواست ایمنی تونل‌های شش‌گانه و پل صدر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روز چهارشنبه شورای شهر تهران‌آرش حسینی میلانی، در بازدید از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، مقابله با آلودگی هوای تهران، صیانت از فضای سبز و مدیریت پسماند را سه موضوع کلیدی‌ محیط‌زیستی تهران برشمرد.

وی با بیان اینکه موضوع آلودگی هوا تهران ارتباط عمیق و بهم‌ پیوسته‌ای با مسئله ترافیک شهر تهران دارد، گفت: شورای پنجم نسبت به مقابله با آلودگی هوا و رفع معضلات ترافیکی اهتمام جدی دارد و اقدامات مهمی مانند اجرای طرح کاهش و LEZ در این دوره سرانجام اجرایی شد.

وی با بیان اینکه اجرایی شدن طرح کاهش بدون مورد پشتیبانی قرار گرفتن اطلاعات ترافیکی ممکن نبود، عنوان کرد: شرکت کنترل ترافیک شهر تهران نقش مهم و کلیدی در حفاظت از محیط‌زیست شهر تهران دارد.

میلانی ادامه داد: از سوی دیگر، شرایط کلانشهری چون تهران به سمتی است که باید با توجه به مقتضیات کلانشهر تهران برای حضور خودروها در محدوده مرکزی شهر محدودیت‌هایی جدی ایجاد کرد که زیرساخت‌های آن را شرکت کنترل ترافیک ایجاد می‌کند.

این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران حل معضل ترافیک را یکی از دو اولویت اصلی شهروندان تهرانی برشمرد و خاطرنشان کرد: مردم نسبت به وضعیت ترافیکی شهر تهران کلافه هستند و حل آن جزو مطالبات اصلی آنها است. شرایط به گونه‌ای است که عمده شورایاران، ترافیک را از ابرچالش‌های اصلی محلات و مناطق مختلف تهران برشمرده‌اند.

 میلانی با تاکید بر اینکه پیوند ترافیک و آلودگی هوا نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در بحث‌های ترافیکی به جان و سلامت مردم ارتباطات دارد، اظهار داشت: همانطور که ستون فقرات برنامه کاهش آلودگی، توسعه حمل و نقل عمومی است، شبکه نظارت ترافیکی نقش شبکه عصبی آن را ایفا می‌کند که بدون نقش‌آفرینی آن نمی‌توان شرایط ترافیکی را بهبود و مسئله آلودگی هوای تهران را حل کرد.

وی با بیان اینکه عمده خدمات انجام شده از سوی شرکت کنترل ترافیک از سوی مردم دیده نمی‌شود، عنوان کرد: شاخص پایش وضعیت ترافیک تهران (TQI) شاخص مهمی است که اطلاع‌رسانی آن به تفکیک مرکز شهر، محدوده طرح کاهش و کل شهر به صورت منظم و ترجیحا روزانه می‌تواند موجب آگاهی عمومی و ایجاد حساسیت لازم در سطح اجتماعی شده و زمینه انجام اقدامات جدی برای مقابله با آلودگی هوا شود.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری ادامه داد: هم‌اکنون ترافیک،  آلودگی هوا و شیوع ویروس کرونا تبدیل به زنجیره‌ای از مسائل شده‌اند که به یکدیگر ارتباط پیدا کرده و نسبت به آنها در سطح اجتماعی حساسیت و آگاهی ایجاد شده است.  

به گفته وی، اکنون فرصت خوبی است که شاخص پایش وضعیت ترافیک تهران منتشر شده و از بروز تصورات غلطی همچون نقش اندک خودروها در کاهش آلودگی جلوگیری شود.

حسینی میلانی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های ترافیکی، توجه به ایمنی تونل‌های شش گانه و پل شهید صدر را ضروری برشمرد و بر مساعدت شورا  در این زمینه تاکید کرد.

وی با اشاره به رخداد تهران ۱۴۰۰ بیان کرد: آلودگی هوای تهران  و همزاد آن یعنی ترافیک قدمتی ۵۰ ساله دارد و  به همین خاطر لازم است تاریخچه ترافیک در تهران در رخداد تهران ۱۴۰۰ عمومی‌سازی شده و قهرمانان، نام‌آوران و زحمت‌کشانی که در حوزه ترافیک خدمت کرده‌اند به مردم معرفی شوند.

رئیس کمیته محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در پایان از شرکت کنترل ترافیک تهران خواست زمینه انتشار اطلاعات مربوط به شاخص پایش وضعیت ترافیک تهران (TQI) تا ابتدای سال آینده فراهم شده و از آن زمان، این اطلاعات به‌روز و به شکل روزانه به راحتی در اختیار شهروندان و گروه‌های مرجع قرار بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها