مشکلات بیمارستان امام خمینی (ره) کرج در دست بررسی است

کرج - ایرنا - معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری البرز اعلام کرد که مشکلات بیمارستان امام خمینی (ره) کرج و مطالبات حقوق کارکنان این مجموعه با جدیت در دست بررسی است .

علی درویش پور شامگاه چهارشنبه با اشاره به موضوعات مطرح شده در فضای مجازی در خصوص بیمارستان امام خمینی (ره) کرج به خبرنگار ایرنا گفت که با توجه به مشکلات عدیده این بیمارستان که از سال ها قبل آغاز شده بود در سال ۹۸  برای برون رفت از  این مشکلات در فرآیندی  قانونی پس از برگزاری هشت مرحله مزایده، بیمارستان به بخش خصوصی واگذار شد.

وی ادامه داد: پس از گذشت مدتی  این واگذاری ، سازمان همیاری شهرداری های استان البرز گزارشی مبنی بر عدم انجام تعهدات طرف دوم قرارداد و عدم پرداخت حقوق و مزایای پرسنل بیمارستان توسط  خریدار ارائه داد که با فوریت جلسه هیات مدیره بیمارستان به منظور بررسی موضوع تشکیل شد .

درویش پور اظهار داشت: به دنبال این نشست به مدیرعامل  سازمان همیاری شهرداری های استان البرز ماموریت داده شد تا  هرگونه اقدام قانونی لازم در جهت احقاق حقوق عامه از قبیل انحلال قرارداد، فسخ و استرداد بیمارستان به سازمان مذکور  معمول گردد.

درویش پور گفت : بر این اساس  سازمان همیاری شهرداری های استان البرز در تاریخ یکم آذرماه سال جاری  موضوع فسخ قرارداد را به طرف دوم ابلاغ کرد و دادخواستی جهت اقدامات بعدی به محاکم قضایی ارائه  داد.

معاون استانداری  البرز بیان داشت:  با توجه به تاکیدات استاندار البرز و دغدغه مدیریت استان در مورد حقوق پرسنل و استمرار خدمات بیمارستانی، چندین  نشست توسط  هیات مدیره بیمارستان امام خمینی (ره)  برگزار شد  و پیشنهادات مختلفی برای مدیریت بیمارستان در آینده  بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد.

وی ادامه داد:  همچنین با همراهی مطلوب دستگاه قضایی در جلسه ای که با خریدار برگزار شد مقرر گردید تا تعیین تکلیف نهایی در محاکم قضایی، نسبت به پرداخت حقوق پرسنل بیمارستان اقدام نماید. 

درویش پور اضافه کرد : مقرر شد در آینده نزدیک در نشستی گزارش جامع و کامل از وضعیت بیمارستان  امام خمینی (ره ) کرج  از طریق رسانه های جمعی در اختیار مردم استان البرز  قرار گیرد.

بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی امام خمینی (ره) وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان همیاری شهرداری های استان البرز در دهه ۷۰ احداث و راه اندازی شد که این بیمارستان بنا به عللی از اوایل دهه ۹۰ با مشکل درآمدی وتامین حقوق پزشکان و کارکنان مواجه شد.

این مشکلات سبب شد تا سال گذشته این بیمارستان از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها