فرماندار اسلامشهر: فوتی های کرونا در این شهرستان به صفر رسیده است

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: روند ابتلاء، بستری و فوت افراد بر اثر ویروس کرونا در تنها بیمارستان دولتی اسلامشهر که ظرفیت ۱۲۵ تختخواب دارد سیر نزولی داشته و تعداد فوتی‌ها در چند روز گذشته به صفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، مسعود مرسلپور روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد از کادر درمان بیمارستان اسلامشهر با ویروس کرونا مبتلا شده اند،  افزود: با اجرای موفقیت‌آمیز طرح شهید سلیمانی در این شهرستان که با هم‌گرایی، همکاری و همراهی همه‌جانبه مسؤولان، مردم، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اصله‌گذاری‌های اجتماعی و نظارت‌های بهداشتی انجام شده، خوشبختانه شاهد کنترل و مهار این ویروس منحوس در سطح شهرستان هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیب رسیدن به بخش‌های مختلف اقتصادی، رفاهی و معیشتی مردم با اقدامات انجام شده و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی نه تنها واحدی تعطیل نشد بلکه شرایط ویژه برای متقاضیان دریافت تسهیلات و ایجاد اشتغال فراهم شده است.

مرسلپور با توجه به تلاش های دولت برای بهبود وضعیت معیشت مردم و شاخص های مختلف اقتصادی با حمایت ها، هدایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری بیان کرد: وضع بی سابقه ترین تحریم ها در روابط بین الملل علیه ایران اسلامی و شیوع ویروس کرونا شرایط سخت و پیچیده ای را در کشور ایجاد کرده است.

ایجاد بیش از ٩ هزار شغل در اسلامشهر 

فرماندار شهرستان اسلامشهر در خصوص میزان اشتغال در این شهرستان گفت: تاکنون برای ۹ هزار و ۹۰۰ نفر در شهرستان اسلامشهر اشتغال ایجاد شده و تا پایان سال قطعاً بیش از سهمیه تخصیصی اشتغال‌زایی می شود.

وی اضافه کرد: در برش توسعه شهرستان‌های استان تهران ایجاد ۱۰ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی به عنوان سهمیه برای شهرستان اسلامشهر اختصاص داده شده که پس از تهران بیشترین سهمیه در بین ۱۵ شهرستان استان است.

مرسلپور در خصوص انتخابات نیز گفت: جلسه های مرتبط با انتخابات روز ۲۸ خرداد ماه سال آینده در فرمانداری تشکیل می شود.

وی افزود: اعضای شورای تامین شهرستان، چهار مولفه سلامت انتخابات، حضور حداکثری مردم، پیشگیری از برخی سواستفاده‌ها و اصل توجه نامزد انتخاباتی به خدمت صادقانه را مد نظر دارند و هیچ مقام مسئول و مدیر در شهرستان حق ندارد اسپانسر مادی یا معنوی نامزدهای احتمالی باشد.

مرسلپور با بیان اینکه مهمترین وظیفه ما فراهم کردن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات است، اظهار داشت: افراد مسئول یا خدمتگزار در هر پست و مقامی که هستند باید در انتخابات بی طرف باشند و از حمایت از فرد یا گروه خاصی اجتناب کنند.

وی افزود: تمامی افرادی که حتی یک درصد احتمال نامزدی آنها در انتخابات شوراهای شهر و روستا وجود داشته باشد، در شهرستان رصد و کنترل می‌شوند.

شهرستان اسلامشهر با حدود ٨٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب تهران قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها