نیکبخت: اجازه ندادند رکورد پروین را بشکنم

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال در خصوص شهرآورد ۹۴ پایتخت، گفت: آخرین فصلی که بازیکن استقلال بودم، می‌توانستم رکورد «علی پروین» را از حیث بیشترین حضور در دربی بشکنم اما برخی‌ افراد دوست نداشتند و اجازه چنین کاری را ندادند.

به گزارش ایرنا، شهرآورد همیشه جذابیت‌های خاص خودش را دارد. علی‌رضا واحدی نیکبخت یکی از بازیکنان ویژه این مسابقه حساس و بزرگ است. او با پیراهن استقلال بارها در شهرآورد بازی کرده اما موفق به گلزنی نشد تا اینکه در انتقالی جنجالی، پرسپولیسی شد و در دربی ۶۱ دروازه تیم سابقش را گشود.

نیکبخت در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره خاطراتش از حضور در بزرگ‌ترین بازی فوتبال ایران حرف زد.

اولین شهرآورد خود را به خاطر داری؟

تازه از ابومسلم به استقلال آمده بودم، سال ۷۸ بود و من ۱۸ سال بیشتر نداشتم. در آن مسابقه برای اولین بار پیراهن آبی را در دربی پوشیدم.

چه احساسی داشتید؟

به هر حال دربی با تمام بازی های دیگر فرق می‌کند، هر کسی به جز این بگوید اشتباه می‌کند. اگر این مسابقه را با پیروزی پشت سر بگذارید تا آخر فصل بیمه هستید و اگر با شکست دربی را به پایان برسانید حواشی زیادی به سراغ شما و تیمتان‌ خواهد آمد. من به عنوان یک جوان برای اولین بار می‌خواستم در این مسابقه به میدان بروم و طبیعی بود استرس و نگرانی زیادی داشته باشم. بازیکنان بزرگ تیم با من و جوان‌ها صحبت کردند تا با آرامش در این جدال به میدان برویم.

آن مسابقه را استقلال دو بر صفر باخت؟

بازی عجیبی بود، استقلال خیلی خوب بازی کرد و فرصت‌های زیادی برای گلزنی در اختیار داشت اما هیچ کدام از آن‌ها تبدیل به گل نشد تا حریف روی دو فرصت و اشتباه به گل برسد و برنده از زمین خارج شود.

دربی برگشت با حاشیه‌ و جنجال‌های زیادی همراه بود؟

مسابقه‌ای که با تساوی دو بر دو به پایان رسید و بدون شک جنجالی‌ترین دربی ۲۰سال اخیر فوتبال ایران است. استقلال تا دقایق پایانی بازی جلو بود اما علی کریمی بازی را به تساوی کشاند.

اولین برد دربی‌ات چه سالی به دست آمد؟

پنجم اسفند سال ۷۹، استقلال چند سال بود این مسابقه را با پیروزی پشت سر نگذاشته بود و هواداران بی صبرانه منتظر این بودند تا طعم برد را بچشند. خوب به خاطرم هست در دقیقه ۷۴ سیروس دین‌ محمدی توپ بلندی را پشت محوطه جریمه پرسپولیس ارسال کرد و علی‌رضا اکبرپور با سرعت بالای خود از سد علی انصاریان گذشت و دروازه داود فنایی را گشود.

چند دربی با پیراهن استقلال به میدان رفتی؟

من چهارده بار با پیراهن استقلال در دربی به میدان رفتم. هفت سال در جمع آبی‌پوشان تهرانی حضور داشتم و در این مدت توانست ۲۲ بار گلزنی کنم.

بعد به پرسپولیس رفتی؟

وقتی که در سال ۸۵ استقلال به مقام قهرمانی رسید در کمال تعجب مسوولان استقلال به من گفتند نیازی به تو نداریم و من احساساتی تصمیم گرفتم و به پرسپولیس رفتم. به عنوان بازیکنی که هفت سال در استقلال حضور داشتم توقع این برخورد را نداشتم.

به عقب برگردی باز هم این تصمیم احساسی را می‌گیری؟

نه. به طور حتم این تصمیم را نخواهم گرفت. من زمان زیادی برای انتخاب نداشتم. فقط ۲۴ ساعت به پایان فصل و نقل و انتقالات وقت باقی مانده بود. پرسپولسی‌ها تماس گرفتند و حتی من سنگ بزرگ جلویشان انداختم اما آنها تمام شرایط مرا پذیرفتند. خیلی‌ها دوست نداشتند در آن سال بازیکن استقلال باشم.

سه سال خوب را در پرسپولیس پشت سر گذاشتی..

بله. سال‌های خوبی را در این تیم داشتم اما به هر حال من در استقلال چهره و معروف شده بودم و اگر اتفاقات تلخ سال ۸۵ رخ نمی‌داد، پیراهن این تیم را از تن خارج نمی‌کردم.

یک گل هم به استقلال زدی؟

مسابقه‌ای که با تساوی یک بر یک به پایان رسید. در آن بازی دروازه وحید طالب‌لو را باز کردم. شاید بعضی‌ها بابت اینکه نیکبخت را راحت از دست دادند، ناراحت شدند.

شادی عجیبی هم انجام دادی..

باید اعتراف کنم بعد از اینکه دروازه استقلال را باز کردم چیزی به خاطر ندارم و حتی می‌توانم بگویم ۴۰ دقیقه در جریان بازی نبودم! شب وقتی به منزل رفتم شادی‌ام را از تلویزیون تماشا کردم.

دیدن شادی گل به تیم سابقت چه حسی به تو داد؟

گفتم که چیزی به خاطر ندارم اما حسابی تحت فشار بودم و ناسزاهای زیادی را شنیده بودم. صادقانه اعتراف می‌کنم شادی بعد از گل خوبی نبود.

چند دربی به میدان رفتی؟

من ۲۰ بار حضور در شهرآورد را تجربه کرده‌ام.

به همراه علی پروین رکوردار حضور در دربی هستی؟

فصل آخری که بازیکن استقلال بودم می‌توانستم این رکورد را بشکنم اما برخی‌ افراد دوست نداشتند و اجازه چنین کاری را به من ندادند.

دربی روز دوشنبه را چطور می‌بینی؟

محمود فکری اولین تجربه‌اش را به عنوان مربی در دربی تجربه می‌کند اما در نقش بازیگر دربی‌ باز قهاری بود. او دو گل مهم و ارزشمند در این مسابقه مهم به ثمر رساند. به طور حتم برای جدال با پرسپولیس برنامه‌های زیادی دارد.

 فکر می‌کنی استقلال برنده دربی باشد؟

استقلال بازی قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و با روحیه و انگیزه‌ کافی پا به شهرآورد خواهد گذاشت. من روی کاغذ احساس می‌کنم آبی‌پوشان شرایط بهتری نسبت به حریف خود در دربی دارند اما همانطور که گفتم این مسابقه با شرایط بازی‌های دیگر متفاوت است. هر کس در این بازی کمتر اشتباه کند سه امتیاز کامل را به دست آورد. من امیدوارم استقلال اشتباهات کمتری را انجام بدهد و برنده باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار ورزش