کمیته امداد خراسان جنوبی با ۲ دستگاه اجرایی تفاهم‌نامه امضا کرد

بیرجند - ایرنا - کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با ادارات کل تبلیغات اسلامی و زندان‌های استان به منظور همکاری بیشتر در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و کمک به نیازمندان تفاهم‌نامه امضا کرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی روز چهارشنبه در آیین امضای این تفاهم‌نامه‌ها که با حضور رییس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد امام خمینی (ره) در بیرجند برگزار شد، گفت: کمک به نیازمندان، نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است و سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل داشتن ظرفیت روحانیون و طلاب بسیار در این زمینه می‌تواند کمیته امداد را یاری کند.

رضا سلم آبادی با بیان اینکه برای رفع گوشه‌ای از نیاز مردم، نیاز است با دستگاه‌های اجرایی تفاهم‌نامه‌هایی امضا شود گفت: سازمان تبلیغات اسلامی جزو دستگاه‌هایی است که به دلیل متصل بودن به مسجد و روحانیت می‌تواند کمک بسیاری در شناسایی خیرین و نیازمندان و کمک به آنها داشته باشد.

وی اظهار داشت: از مجموع ۸۳ مرکز نیکوکاری در خراسان جنوبی بیش از ۷۰ مرکز در مساجد مستقر هستند و روحانیون مستقر در روستاها نیز در زمینه جمع‌آوری زکات مردم همچنین شناسایی و پیگیری مشکلات محرومان تاکنون قدم‌های خوبی برداشته‌اند.

وی ضمن تشکر از هیات‌های مذهبی به دلیل خدمات آنها در کمک‌های مومنانه افزود: ماه محرم و صفر در توزیع و طبخ غذای گرم هیات‌های مذهبی کمک‌های فراوانی داشتند و تمام امکانات هیات مذهبی به صورت رایگان در اختیار کمیته امداد قرار گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: مردم خراسان جنوبی همواره در کمک مومنانه، کمک به عتبات عالیات، وقف و سایر امور خیرخواهانه جزو استان‌های برتر کشور بوده‌اند که نشان از تعلقات دینی و مذهبی مردم دارد.

حجت الاسلام احمد رضایی افزود: بیشتر فعالیت‌های فرهنگی طلاب، پیوست اجتماعی دارد که حضور روحانیون در سیل، زلزله و کرونا در بیماستان‌ها نشان از تایید این مهم است.

وی گفت: با شیوع کرونا هیات‌های مذهبی در زمینه کمک مومنانه وارد میدان شدند به طوری که یک هیات مذهبی در بیرجند یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مشارکت کرد.

همچنین تفاهم‌نامه کمیته امداد و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی به منظور حمایت از خانواده زندانیان استان به امضا رسید.

سرپرست اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی در این نشست گفت: یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف جمع‌آوری کمک برای آزادسازی ۶۳ زندانی جرایم غیرعمد به تعداد سال‌های عمر شریف سردار دل‌ها در بیرجند برگزار می‌شود.

غلامرضا روشان افزود: این یادواره فردا ۱۸ دی ماه در محل حسینیه جماران بیرجند برگزار خواهد شد و تاکنون هزار بسته معیشتی در استان جمع‌آوری شده است که به مناسبت این یادواره بین خانواده زندانیان توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: نگاه دستگاه قضا و سازمان زندان‌ها به سمت جامع محور کردن زندان‌ها برای رفع آسیب‌های اجتماعی است.

سرپرست اداره کل زندان‌های خراسان جنوبی گفت: کمیته امداد به صورت ویژه به خانواده زندانیان توجه دارد که امید است کمیته امداد کشور هم در حوزه مسکن و معیشت زندانیان استان خراسان جنوبی نگاه ویژه داشته باشد.

وی عنوان کرد: ترکیب زندانیان خراسان جنوبی با توجه به مرزی بودن و فقر حاکم بر منطقه متفاوت‌تر از سایر استان‌ها است و ۳۶ درصد زندانیان این استان غیربومی هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی هم گفت: خانواده زندانیانی که سرپرست خانواده زندانی باشد، مشمول گرفتن خدمات کمیته امداد می‌شوند.

رضا سلم آبادی افزود: تمامی خدمات کمیته امداد از جمله مستمری ماهانه، تعمیرات مسکن، خدمات وام و تسهیلات و خدمات تخصصی به خانواده زندانیان تعلق می‌گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۸۰۰ خانوار زندانی زیر پوشش کمیته امداد هستند و خدمات مختلف به آنان ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها