دانشگاه فرهنگیان مهمترین رکن آموزش است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: دانشگاه فرهنگیان به عنوان منبع تامین نیروی انسانی و معلم، مهمترین رکن آموزش است.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز چهارشنبه در نشست هیات امنای دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: آموزش و پرورش پایه و اساس رشد علمی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است و برای تربیت و بالندگی نسل جامعه امروز سیستم آموزشی باید قوی و دارای امکانات و زیر ساخت های لازم باشد. 

وی گفت: لرستان از نظر تامین فضای اداری دارای مشکل می باشد، ساختمان سازی در دوره‌ای که منابع مالی وجود داشته انجام نشده است و در حال حاضر بسیاری از ادارات استان کمبود فضای فیزیکی دارند. 

خادمی با تاکید بر همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی در رفع مشکلات حوزه تعلیم و تربیت ادامه داد: باتوجه به اینکه خروجی دانشگاه فرهنگیان در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد لازم است جایگاه این دانشگاه را در سطح کشور و استان ارتقا دهیم.

استاندار لرستان در این جلسه دستور لازم برای اختصاص ۲۲ هکتار زمین در منطقه کمالوند جهت تاسیس دانشگاه فرهنگیان را صادر کرد که تصمیم نهایی در این مورد، پس از طی مراحل قانونی و ارسال صورتجلسه به تهران، اتخاذ خواهد شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها