۲۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در محدوده منطقه آزاد چابهار در حال اجراست  

چابهار- ایرنا- رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار در نشست ستاد توسعه سواحل مکران در چابهار گفت: اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در این منطقه در حال اجراست که ۹۳۷ میلیارد تومان آن تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری خواهد رسید. 

به گزارش ایرنا عبدالرحیم کردی عصرچهارشنبه در این نشست که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه در تالار اجلاس منطقه آزاد چابهار برگزار شد افزود: بندر چابهار  بهترین نقطه کانونی سواحل مکران است. 
وی افزود: با تلاش اعضای دولت و شورایعالی مناطق آزاد محدوده منطقه آزاد چابهار از ۱۴ هزار به ۸۲ هزار هکتار افزایش یافت  که ۶۳۰۰ هکتار در مرز ریمدان به اراضی منطقه آزاد چابهار متصل شده است. 
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ادامه داد: منطقه ازاد چابهار سبب توسعه منطقه و مرز ریمدان می تواند از طریق سی پک به چین وصل شود. 
وی بیان کرد: خط ریلی چابهار به ریمدان می تواند به شرق اروپا برسد و به کریدور استراتژیک تبدیل شود. 
دکتر کردی اظهار داشت: قبل از نوروز امسال با استقرار گمرک در محدوده مرز ریمدان از توابع منطقه آزاد چابهار درخواست‌های زیادی برای سرمایه گذاری داشتیم. 
وی افزود: توسعه آب و برق، تکمیل پروژه های گردشگری و زیرساخت های مختلف در اراضی منطقه آزاد در دست اقدام و آماده سازی است. 
رییس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: ۲ واحد مجتمع پتروشیمی و فولاد با ۱۰ میلیون تولید در حال اجرا و آماده سازی است.
چابهار در مسیر تحول عظیم 

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار اظهار داشت: چابهار در مسیر تحول عظیم است و توسعه را به سمت غرب پمپاژ می کند. 
وی بیان کرد: توسعه مشاغل محلی از جمله برنامه های این منطقه است بطوریکه ۲۴۵ واحد تولیدی در حال کار هستند. 
کردی یکی از ماموریت های منطقه آزاد چابهار را تدوین سند مسوولیت اجتماعی عنوان کرد و گفت: عملیات ساخت ۱۹ مدرسه در راستای همین سند شروع شده و ۱۵ مدرسه از اینها تکمیل شده است. 
وی امضای تفاهم نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی و پیگیری راه اندازی خانه فرهنگ را از دیگر اهداف و برنامه های منطقه آزاد چابهار ذکر کرد.  
وی بر ساخت راه آهن چابهار- ریمدان تاکید کرد و افزود: اجرای این پروژه می تواند تحول اقتصادی در منطقه ایجاد کند. 

این نشست همچنان ادامه دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها