آغاز آزمون حضوری جاماندگان از تحصیل و ویزیت رایگان بیماران در آستارا

آستارا - ایرنا - امتحانات نهایی بزرگسالان و دانش‌آموزان جامانده از تحصیل در آستارا آغاز شد و ۱۲۰ نفر از شهروندان با مشارکت دفتر کانون‌های مساجد و بسیج پزشکان، خدمات بهداشتی و درمانی رایگان دریافت کردند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آزمون های نهایی ۱۷۴ دانش آموز پسر و ۱۲۷ دانش آموز دختر پایه دوازدهم و بزرگسال جامانده از تحصیل از امروز تا هشتم بهمن ماه در مدارس خاتم الانبیا و فاطمیه آغاز شده و روزانه ۱۸ تا ۵۰ دانش آموز ظرف ۲ ساعت با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی حضور می یابند و آزمون های سایر مقاطع به صورت مجازی است.

سجاد موسوی بیان کرد: حوزه‌ های امتحانی، قبل و بعد از آزمون ضدعفونی می شود و استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله اجتماعی الزامی است و خانواده ها بابت سلامتی فرزندان خود نگران نباشند و یک مراقب بهداشتی و یک مربی بهداشت نیز در محل آزمون ها حضور دارند.

۱۸ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مدارس آستارا به صورت مجازی به تحصیل علم مشغول هستند.

ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به شهروندان در آستارا

فرتاش حریری عضو شورای مرکزی کانون های مساجد آستارا گفت: امروز توسط یک پزشک عمومی در مسجد میرزا به ۱۲۰ شهروند، خدمات بهداشتی و درمانی رایگان نظیر کنترل قند و فشار خون و مشاوره درمانی ارائه شد.

بخاطر شیوع ویروس کرونا آموزش مدارس و دانشگاه ها به طور عمده در فضای مجازی برگزار می شود و گروه های جهادی و پزشکان بسیجی با ارائه خدمات درمانی رایگان به کمک آسیب دیدگان از کرونا شتافته اند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها