کتاب «مکتب‌های عرفانی حوزه‌های علمی شیعه در هند و پاکستان» منتشر شد

قم – ایرنا - کتاب «مکتب های عرفانی حوزه های علمی شیعه در هند و پاکستان» نوشته غلامرضا جلالی پس از چهار سال پژوهش گشترده به همت پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی روز چهارشنبه در معرفی این کتاب آورده است: شرایط کنونی که در آن زندگی می کنیم، ما را بر آن می دارد تا به دنبال راهی برای گریز از خشونت و برقراری ارتباط با انسانهای دیگر باشیم؛ در میان معارف الهی عرفان، با فهم این نکته که حقیقت یکی است و تفاوت ها برآمده از تعابیر و اعتباریات است. ضمن پاسخ گویی به این نیاز، باب تعامل با فرهنگ های دیگر را به روی انسان باز می کند؛ هر چند مناقشات موجود در حوزه های علمی و معرفتی شیعه مانع آن شده است، ابعاد عرفان به درستی شناسایی و مورد بهره برداری واقع شود.

این دو نکته، نویسنده را بر آن داشت تا در کنار دقت، در پیشینه عرفان در حوزه های علمی شیعه، فراگیری جغرافیایی و ظرفیت گسترده تمدنی آن را دنبال کند؛ پژوهشی که بیش از چهار سال دوام آورد و بخشی از آن تحت عنوان «مکتب های عرفانی حوزه های علمی شیعه در ایران و عراق» در سال ۱۳۹۷ از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد، بخشی دیگر همین اثر است که با عنوان «مکتب های عرفانی شیعه در هند و پاکستان» منتشر شد.

همچنین بر اساس پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی، به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دل ها، «ویژه نامه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی» توسط پایگاه اطلاع رسانی بلاغ معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تهیه و منتشر گردید.

این ویژه نامه از بخش های مختلفی همچون فیلم(کلیپ، نماهنگ، استوری)، تصاویر، تحلیل ها، اشعار، کتاب ها و پیوندهای مرتبط با سردار دلها حاج قاسم سلیمانی در موضوعات مختلف تشکیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها