طرح آبرسانی بن به بروجن تا پایان دولت بهره‌برداری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: طرح آبرسانی بن به بروجن از مهمترین طرح‌های استان است که دولت اهتمام ویژه‌ای برای افتتاح آن دارد و تلاش می‌شود تا پایان خرداد سال آینده بهره‌برداری شود.

 اقبال عباسی روز چهارشنبه در جریان سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان و دیدار از طرح آبرسانی بن به بروجن در منطقه یانچشمه اظهار داشت: انتظار می‌رود مجلس شورای اسلامی در تامین منابع اعتباری برای طرح‌های آبرسانی این استان در بودجه ۱۴۰۰ توجه ویژه‌ای داشته باشد تا تحقق مطالبات مردم در این حوزه به خوبی پیگیری شود.

وی اجرای طرح بن به بروجن را از ضرورت‌های استان برشمرد و گفت: این استان با وجود اینکه سرچشمه رودخانه‌های کارون و زاینده‌رود است اما از این محل سهمی ندارد و بخشی زیادی از نیاز خود را از منابع آب زیرزمینی تامین می‌کند، که همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از طرح‌های کشاورزی، دامپروری و صنعتی استان با چالش آب مواجه شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با اجرای طرح آبرسانی بن به بروجن بخشی از نیازهای آبی استان تامین می‌شود و می‌توان نیاز آب شرب نیمی از جمعیت استان را تامین کرد.

عباسی تصریح کرد: طرح انتقال آب بن به بروجن یکی از طرح‌های حیاتی و مهم استان است که جزو۳۱ طرح اولویت‌دار کشور نیز قرار دارد و تمام تلاش خود را برای تکمیل راه اصلی این طرح تا خرداد سال آینده به کار گرفته‌ایم.

وی، مسیر اصلی طرح آبرسانی بن به بروجن را ۱۱۶ کیلومتر اعلام کرد و گفت: از این میزان، ۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری شده و ۲ تصفیه‌خانه این طرح یکی بالای ۵۰ درصد و دیگری در حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: پس از آن مسیر فرعی طرح به طول ۱۳۷ کیلومتر در قالب آبرسانی به شهرها و روستاهای مسیر آغاز می‌شود.

به گفته استاندار چهارمحال و بختیاری، تاکنون ۲۱۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه اجرای طرح بن به بروجن شده است و برای تکمیل راه اصلی طرح به ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز نیاز است.

به گزارش ایرنا، در این دیدار بخشی از چالش‌های تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی مردم شهرستان از جمله شهر یانچشمه برای رییس مجلس شورای اسلامی تشریح شد.

 با بهره‌برداری از طرح بن به بروجن مشکل آب شرب ۱۱ شهر و ۱۳ روستای چهارمحال و بختیاری با جمعیتی افزون بر ۴۶۰ هزار نفر برطرف می‌شود.

رییس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه به منظور دیدار میدانی و نظارت بر برخی از طرح‌های استان چهارمحال و بختیاری که با همراهی استاندار و  نمایندگان استان انجام می‌شود، وارد شهرکرد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها